Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta szedek lítiumot,...

Évek óta szedek lítiumot, szeretném lerakni. Másnak sikerült?

Figyelt kérdés
Az orvosnak nem volt erre konkrét válasza hogy mikor fogom tudni lerakni

2023. ápr. 6. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, gondolom ha lítiumot szedsz akkor bipoláris vagy.


Én is voltam így. Sikerült kistabilizálódnom a gyógyszerrel és tényleg elhittem, hogy jobban vagyok.

Hát krva nagyot tévedtem, 3 hétre hagytam el, a kórházban kötöttem ki nagyon ügyesen. Azóta rájöttem, hogy ilyeneket nem csinálhatok. Pedig nagy a kísértés sokszor, mert el hiszem, hogy most más lesz és tényleg jobban vagyok.


Ezt a dokiddal kell megbeszélned, hogy hogyan csökkentsd az adagot és hagyd el szép lassan. Saját elhatározásból ne, mert hasonlóan járhatsz mint én.


Nem tudom pontosan mire szeded, de ha bipoláris vagy akkor valószínű azért nem mondott konkrétumot, meg, hogy hogyan kezdd el csökkenteni, mert nem tartja jó ötletnek, hogy elhagyd.


De ha le szeretnél róla jönni, mondd meg neki, hogy szeretnéd megpróbálni milyen gyógyszer nélkül a következő találkozásotokkor.

2023. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nm is emlékszem arra az időre amikor lítiumot szedtem uhh.. kertem a dokit ,hogy váltsunk mert zombi voltam. Nekem a kventiax vált be,azóta munkám is lett. De mindenképpen beszélj az orvosoddal.
2023. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem bipoláris a diagnózis hanem másik zavar de igazából pánikbeteg voltam aztán a rosszullétek addig fajultak hogy ezt kaptam végül. Ma már egészen jól vagyok.
2023. ápr. 6. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, akik ilyen/ehhez hasonló gyógyszert szednek azok általában nem lesznek jobban, csak gyógyszerrel tudják fent tartani a “normális” állapotot.

De! Persze vannak mindig kivételek.


Még mindig az a tanácsom, hogy mondd meg a dokinak, hogy megprobálnád gyógyszer nélkül. Egy próbát megér. Max, ha tényleg nem vagy jobban akkor újra elkezded szedni.


#1-es voltam

2023. ápr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszermódosítást CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AZ ORVOSSAL MEGBESZÉLVE.

Ha le akarod tenni, akkor beszéld meg vele, de magadtól ne akarj változtatni, mert gőzöd sincs mi fog történni.

Ha jól érzed magad, akkor minek akarod letenni? Sanszosan azért vagy jól, mert szeded.

2023. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen csak az orvossal való megbeszélés után tenném a dolgot. Arra voltam kíváncsi másnál belement-e az orvos. Létezik-e olyan a lítiumnál hogy abbahagyjám a szedetését, csökkentik (?)
2023. ápr. 7. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orvosom szavaival, mindent lehet: kevesebbet-többet, ilyen gyógyszert-olyan gyógyszert. De a minimális és a semmi között óriási a különbség.

Ha az orvosod azt mondja, hogy oké, és kipróbálnád előbb kevesebb lítiummal, aztán esetleg nélküle is, akkor vágj bele. Egy módon lehet megtudni, hogyan boldogul a szervezeted kevesebb, vagy nulla gyógyszerrel.

Viszont ha nincsenek mellékhatásaid, és úgy igazából nem érzed, hogy gyógyszert szedsz, akkor érdemes meghagyni. Ami működik, azt nem szabad bolygatni.

2023. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!