Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepszia - soha nem lehet...

Epilepszia - soha nem lehet már jogosítványom?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok.

2 éve ősz elején agyvelőgyulladásom volt, ami epilepsziát okozott. Azt mondták, emiatt 2 évre el vagyok tiltva a vezetéstől. 2 évig nem is volt semmi bajom, erre tegnap reggel újra rám tört egy roham (mondjuk lázas is voltam(de ez csak utólag derült ki), buliztam, alkoholt ittam(keveset, 2 sör), keveset aludtam) és 2 évre megint eltiltottak. Ráadásul a vállam is kificamodott, úgyhogy jó időre "félkezű" lettem.

Szeretnék újra normális életet élni, mint a többiek. Utálom, hogy jóformán nyomorék vagyok, mindenhez segítséget kell kérnem, és az autóvezetésről is jó időre letehetek.

Arról nem is beszélve, hogy párom sincs, de kinek fogok én így kelleni?


2010. okt. 8. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

meg kell tanulnod együtt élni ezzel a betegséggel és tudatosítani magadban, hogy nem mindent szabad sajnos. próbálj odafigyelni arra, amit az orvosok mondanak neked: nincs alkohol, aludd ki magad, kerüld a stresszt, a zsíros ételeket, stb... de ezeket te gondolom úgyis jobban tudod. reméljük, hogy újabb pár év múltán gyógyulttá nyilvánítanak. de én is lemondanék a vezetésről, ha azt mondanák, hogy veszélyes számomra (másokra)


miért ne lehetne barátnőd? annyira nem súlyos az állapotod, hogy pl. folyamatos gondozást igényelne.

csak egyszerűen tisztában kell lenned az állapotoddal és eszerint élni.

Vigyázz magadra! és jobbulást kívánok!

2010. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előreláthatólag meddig nem fogod tudni használni a fél kezed?
2010. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha kell, ott a másik kezed....

A másik dolog: ha tudom, hogy szédülös vagyok, nem megyek a szakadék mellé.

2010. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!