Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepszia! Miért nem hatnak...

Epilepszia! Miért nem hatnak a gyógyszerek?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak gyerekkorban volt egy fejre esés,vérrög keletkezett a nagy agy és a kis agy közt,ami felszívódott.Pár év után jött az első roham/sosem vergődős,elesős/tudatvesztéssel járó és görcsbe rándul a fej, merev a nyak,szeme fixál.Video EEG-n derült ki az epilepszia.4évig tünet mentes volt kisfiam.2007 óta mindennap vannak rohamai.Gyógyszerek nem hatnak,kísérleti alany lett belőle.Kérném ha valakinek van vagy volt ilyen problémája esetleg ismerőse írjon nekem,már minden reményem kezdem elveszíteni!!!!!!Nem biztos,hogy a fejre eséstől van orvosok tanácstalanok!!!

Köszönöm előre is!!!!!


2010. okt. 17. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy törődnek vele, és kísérleteznek, hogy melyik gyógyszer válik be.Idő kell, míg beválik vagy nem egy gyógyi.

Ne hidd, hogy az orvos maga a jóisten, egyet csettint és jó lesz minden.

2010. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem teljesen így van.A Pesti orvos 4 hónapot mondott az MR eredményére,kikérte magának mikor érdeklődtem!!4.hó letelte után felhívtam az MR központot,azt mondták 2NAP alatt meglett az eredmény!!!!Hívtam a doktornőt és még neki állt feljebb!!!!

A mi Dr.-nőnk és a Pesti 1 szót nem beszéltek a teendőkről!!!!Szerinted ez normális???

2010. okt. 17. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben miért nem váltotok orvost? Egy ilyen embertől ne várjatok sokat. Lehet, hogy már régen semmi baja nem lenne a gyereknek ha dokit váltottatok volna.
2010. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a neten is, de biztos hogy a lakhelyed közelében van epilepsziás gyermekek köre, ahol a szülökkel jobban megtudod beszélni problémádat.

keress rá a neten pl így hogy epilepsziás gyerekek.


A másik hogy kérdezd meg orvosotokat hogy hol tudsz más beteg gyeremekek szüleivel találkozni, beszélni, hogy ne érezd egyedül magadat.


Nem biztos hogy leeséstöl van, akármitöl lehet.

nekem egy kollégámnak olyna epilepsziája van ami tudat kieséssel jár. bejön az irodába, tesz vesz, beszélünk hozzá de nem válaszol, majd mikor vivsza jön semmire sem emlékszik. a baj ha vezet,barátnöje már átélt vele egy ilyet vezetés közben. gyógyszer nincs igazából rá, de minden betegség más.

2010. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

először is nyugi, még jól van a fiad, sajnos ismertem olyan kisfiút, akinek percenként több rohama volt!!!!...neki valamilyen diéta lett előírva, tiszta zsíros cuccokból állt az egész....


de keress másik orvost, akiben megbízol, akit fel lehet hívni


biztos van olyan fórum, ahol epilepsziás gyerekek szülei vannak, keress rá és érdeklődj a dokik után


kitartás :)

2010. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nemtörődöm eljárásról tájékoztasd a betegjogi képviselőt.

Az ilyen orvos ne legyen orvos.

2010. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezhetetlen hogy ne lehessen a gyereken segíteni. Én kivenném a gyerekemet a karmai közzül és keresnék egy jó neurológust.Pont a nyáron a nerurológusnál jártam Gyulán, mellettem ült egy fiatalasszony epilepsziás. Beszélgettünk, és azt mondta amíg oda el nem ment sűrű rohamai voltak, azóta tünet mentes, bevált a gyógyszer amit kapott.
2010. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nehéz az orvos váltás.Eddig másnál voltunk Győrben.Ő elment nyugdíjba most lett helyette más.1 évbe telt,hogy találtak helyette mert kevés a neurológus.Ő küldött minket Pestre a Bethesda kórházba video EEG-re.Mikor kiderült,hogy éjszaka voltak olyan rohamai amik 20-szor ismétlődtek és kívülről nem is venni észre!!!Leszólták Pesten a győri MR-t,érdekes módon negatív lett a pesti is!!Azon vagyok most,hogy olyan embert találjak aki ilyen helyzetben volt vagy van!!Nektek nagyon köszönöm a válaszokat,egy idegen ember többet ér mint az orvosa a gyerekemnek!!!!
2010. okt. 17. 16:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért annyira ne akadj ki. A neurológia az egyik legnehezebb tudomány, nem várhatod el, hogy egy fiatalabb orvos olyan tapasztalt legyen, mint a régi orvosotok, aki nyugdíjba ment. (mellesleg, attól, h nyugdíjas, még lehet, hogy van magánpraxisa)


másrészt nem vagy köteles a meglévő orvos mellett maradni, válassz más neurológust. Pénzbe és időbe kerül, de a fiad egészsége megérhet ennyit.


Másrészt az epilepszia összetett kórkép. sokat változik az élet folyamán, és nagyon nehéz dolog a megfelelő medikáció alkalmazása. hatalmas rutin és tudás kell hozzá, és én azt is mondom, hogy szerencse is, sajnos. Sok beteg hozzátartozója nagyon nehezen fogadja el azt, hogy vannak olyan életszakaszok, amikor gyakoribbak a rohamok, és hogy ezeknek a kezelése nem történhet egyik pillanatról a másikra. Ezt nehéz elfogadni, de nem szabad hagyni, hogy ez aláássa az orvos iránt érzrtt bizalmat. Egy olyan orvos, akiben nem bízik a betege, nem tud gyógyítani.

2010. okt. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!