Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges,hogy valaha gyógyít...

Lehetséges,hogy valaha gyógyíthato lesz a bipoláris zavar ?

Figyelt kérdés
Nagyon régota szenvedek benne és elegem van,hogy még gyógyszerek mellett se lehet normális életem,mert sokat vagyok depresszios fázisban. Tudom,hogy nem lehet meggyógyítani,csak kezelni,de én abba se hiszek hogy tünetmentessé lehet tenni. Miért nem tudják gyógyítani ? Egy csomot fejlődött pedig az orvostudomány. Szerintem ezzel nem is foglalkoznak annyira mint a testi betegségekkel vagy a rákkal pedig ez lehet,hogy mindennél rosszabb.
2023. ápr. 8. 04:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Akkor még nem láttál rákos beteget.
2023. ápr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen, el fogunk jutni oda. De kérdés, hogy milyen áron lesz gyógyítható, amitől tartok kicsit. (Neked depressziós időszakban mennyire segítenek a gyógyszerek? Érdekel, ha van kedved, privátban leírhatnád)
2023. ápr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem ezzel nem is foglalkoznak annyira mint a testi betegségekkel"


Én generalizált szorongásos szindrómásként érzek hasonlót. Ha az emberek meghallják, hogy szorongásos zavar, akkor rögtön a pánikbetegségre gondolnak, úgy érzem, hogy az mintha ismertebb lenne, mint a generalizált szorongás.


Sőt, aki a szorongásra gondol, akkor a normális szorongásra asszociál sokszor, pedig a generalizált szorongás a természetes szorongásnál jóval mélyebb. Szóval sokszor érzem azt, hogy egyedül vagyok a G.A.D.-al.


Nem lehet, hogy nem megfelelő a gyógyszered? Lehet másfajta kellene. Az orvosod mit mondott erre a tapasztalatodra, hogy még gyógyszer mellett is rosszul vagy?

2023. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem depresszios időszakban semmi nem segít. Lamolepet szedek meg antidepit is meg antipszihotikumot. Amugy nincs orvosom már egy éve mert nincs rá pénzem. Aki volt az meg már nem praktizál.
2023. ápr. 9. 02:51
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A mi életükben biztosan nem lesz gyógyítható.
2023. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!