Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichózis bipoláris zavarnál...

Pszichózis bipoláris zavarnál vagy borderline személyiségzavarnál jellemzőbb?

Figyelt kérdés
Ez a két diagnózis jött szóba,de az orvos még nem tudja eldönteni vajon melyik. Én annyira nem érzem magam bordernek,de nyilván ezt nem én döntöm el. Pszichózis,üldöztetéses paranoid megfigyeltetéses gondolatok melyeknél fordulnak elő gyakrabban?

2023. márc. 31. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Mindkettőnél előfordulhat pszichózis. Kérj másod vagy harmadvéleményt, mivel nagyon nem mindegy, hogy milyen kezelést kapsz és milyen lesz a prognózisod, ha félrediagnosztizálnak.
2023. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mániánál gyakori a grandiózusos téveszme, amikor a páciens Istennek vagy megváltónak hiszi magát, vagy meggyőződése, hogy olyan tudással rendelkezik, amivel senki más sem. Ez főleg a bipoláris I-re jellemző, mivel a bipoláris II-nél nem mánia, hanem hypománia van, ami egy kevésbé súlyos formája a mániának. Borderline személyiségzavarnál testképpel kapcsolatos téveszmék fordulnak elő gyakran, folyamatosan túlsúlyosnak látja magát, hangokat hallhat, amelyek azt mondják neki, hogy túlsúlyos.
2023. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan téveszmém,hogy tudok valamit amit mások nem és emiatt üldöznek. Olyan szélsőségesen nem szokott jókedvem lenni,de van amikor a depresszió átcsap hirtelen jókedvbe és,akkor keveset alszom és produktív vagyok vásárolok stb...
2023. márc. 31. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Értem. Kérj ki mindenképp másodvéleményt, vagy harmadévleményt is.
2023. ápr. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pszichológus szerint borderline pszichiáter szerint bipoláris vagy a kettő együtt és ezen "vitatkoznak" melyik legyen.De majd ki kérem más véleményét is
2023. ápr. 1. 08:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2/5-ös nagy marhaságot írt ... a Borderline-ok soha az életbe nem hallucinálnak. (Csak ha félre diagnosztizálták egy másik betegség helyett. És az nem az.)
2023. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a két betegséget nagyon nehezen szokták tudni elkülöníteni ill. sok embernek megvan mindkettő. Benne vagyok egy angol nyelvű border-bipol csoportban és múltkor feltettem egy kérdést, ahol szavazással lehetett válaszolni, hogy ki bordi, ki bipol és ki mindkettő. A mindkettőre jutott a legtöbb szavazat. Egyébként nekem is megvan mindkét diagnózis, bár borderline-nak nem érzem magam szinte egyáltalán, ill. esetleg nagyon enyhén.


Szerintem nagyon sok esetben csak évek után derül ki a helyes diagnózis.


Szerintem amiből legjobban lehet tudni, hogy bipoláris vagy, ha rendszeres időközönként hol teljes depiben vagy, hol nagyon jól érzed magad és minden szuper. Sajnos a depressziós epizódok szoktak túlsúlyban lenni. :(

2023. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha elmondod, mi rossz dolgok történtek a múltadban ami hatással lett a zavarodra, én is elárulom.
2023. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!