Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiányzik a borderline vagy...

Hiányzik a borderline vagy bipoláris kapcsolat? Velem van a gond?

Figyelt kérdés
Több barátnőm közül kettőnek a fenti tünetei voltak és velük éreztem a legjobban magam. Hiányzik a hullámvölgy és hullámhegy, amit velük éltem át, úgy érzem, inkább ilyen típusú lánnyal, nővel ismerkednék, legyen az bármilyen szívettépő és megrázó.

2023. ápr. 2. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Akkor veled is van valami baj.
2023. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia,


Nekem borderline személyiség zavarom van, de nem a párkapcsolat miatt írok, mert jelenleg boldog kapcsolatban élek.


Ezek szerint vonzanak a művészek. A kérdésed láttán ez jutott először eszembe.


Nem feltétlenül van veled baj, szerintem.


A border és a bipolar is meg tud rendesen pörgetni…. Érdekes látásmód, élet vidámság, stb…


Az fontos hogy te legyél azért stabil amennyire lehet és empatikus, hiszem az ilyen (hozzám hasonló szemelyisegzavarok) nagyon súlyos lelki traumák miatt alakul ki, sokszor sorozatosan kapják az ilyen típusú emberek, amit adott esetben nyíltan és őszintén szoktak vállalni a borderek és bipoláris zavarban szenvedők is.


Másfelől tele vannak őszinte érzésekkel, szeretettel épp az őt ért traumák miatt.


Szóval ne ijedj meg, nem feltétlen van veled baj! Az én párom sem egy nárcisztikus pszichopata, csak mert velem van.


Üdv. És sok sikert kívánok, remélem teljesül a kívánságod!

2023. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia én egy BPD srác vagyok. Nekem az jutott eszembe először, hogy a kérdező "drogfüggő" :D. Csatlakozom az előttem szólóhoz elvégre valamilyen formában egy tőről fakadunk. Nekem a volt barátnőm 5 év után is felkeresett, mert elmondása szerint annyira hiányzott neki ahogy ő fogalmazta pozitív énem. Igen a hullámvasútba bele lehet szeretni ha férfi ha nő az illető de emellett ha valaki jobban keresi az intellektust illetve meg is érti mert benne is megvan az, az is lehet egy kapocs. Maga a világlátás az ilyen embereknél, elvont összefüggések, állandóan a "sorok között" fajta gondolkodás. Teljesen más perspektívát képviselünk sok esetben mint a többi ember. De hát ott van a negatív része a sztorinak:) Visszatérve a drogfüggőséghez. Amikor a lecsúszó nem számít mert többet jelent az élvezet azt az orvostudomány szenvedélybetegségnek hívja. Most magam ellen is beszélek de az az igazság, hogyha nem tudsz kezelni egy BPD-t bizonyos módszerekkel és állandóan centrifugáz, abban elég komolyan tönkre lehet menni.
2023. ápr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Számomra a negatív is fontos. A kettő együtt, csak a pozitivval bárki más is szóba jöhetne.
2023. ápr. 4. 20:36
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

Hát nem tudom, gyerekek. Hiába van szépen becsomagolva a szr, attól még az marad, ami.

Reális önkép nulla. Ti tényleg ezeket hiszitek magatokról, miközben más normális ember meg a poklot járja meg mellettetek? Mondom, normális. Vagy akár a gyerekeitek... Úristen!

2023. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Itt 3-as az antikrisztus. Tehát akkor ha valaki BPD,az szar úgy ahogy van és az összes az. Olvastál valamit a neten vagy összesodort egy ilyen emberrel az élet aki mélységes neheztelést hagyott benned, tehát akkor egyértelműen mindegyik ugyanolyan. Ha nyaralásod alkalmával egyszer kirabolnak nyilván abban az országban mindenki olyan és persze a gyerekeik is. Hú b+ és én azt hittem nekem vannak primitív megküzdési stratégiáim.
2023. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

5 válaszoló.


Mi a normális? Ki számot normális embernek? (Egészséges pszichéjű ember nincs!)


És elég derogáló, hogy azt írod, sz@r, pusztán azért mert valakinek nincs önbecsülése vagy az önbecsülése sérült/hiányos.


Az ilyen típusú emberektől mint te szerintem nyugi menekülnek! Úgyhogy ne aggódj az empátia hiányod miatt.

2023. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*számot helyett számít
2023. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Az, ilyenek mellett nőttem fel. Össze is sodort párral az élet. Köszi, tudom, hogy miről beszélek. Reálisabban látom az ilyen embereket, mint ők saját magukat. Akkor is, ha szarul esik nektek.
2023. ápr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Értem.
2023. ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!