Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns/nyugtató...

Antidepresszáns/nyugtató mellett lehet Valeriánát szedni, és ha igen, ér valamit?

Figyelt kérdés
Szeretném majd egyszer abbahagyni a nyugtatót (persze pszichiáter segítségével). Próbálkozom alternatív, vény nélküli nyugtatókkal mint citromfű tea meg ilyenek, de nem nagyon érzek tőlük semmit. Valami másik tipp?

2023. ápr. 8. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Lehet is meg szabad is, csak semmit nem fog használni, mivel a benzodiazepin nyugtatók (xanax, frontin, rivotril, stb) 50x erősebbek.

Mintha megettél volna egy egész ökröt, de nem csillapította az étvágyadat, ezért gondolkodol, hogy bekapsz még egy szem mogyorót is hátha. Ilyesmi az arány.

Sportot, relaxálást, jógát, ellazító könyveket, zenéket, filmeket ajánlok.

2023. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Én citromfű,menta,kamilla,levendula,zöld teát ittam antidepresszáns és nyugtató mellé.Valeriánát nem szedtem,de arra figyelj ha veszek ilyen gyógynövényes nyugtató tablettát/teát akkor orbáncfű ne legyen benne az tilos
2023. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Veszel*
2023. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van.
2023. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kamilla teát próbáld meg. Erősre főzd.

Levendula illóolaj párologtatás-illatosítás. Ez is nyugtatólag hat.

2023. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Nyugtatók mellé ezek feleslegesek, mert nem hatnak.
2023. ápr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a pszichiáterem azt mondta anno, hogy nem nagyon kéne szedni valerianat, mert kölcsönhat az antidepresszánssal, elvileg csökkenti a hatását. Én akkor SSRI-t szedtem, a többi típusról nem tudok nyilatkozni.

Másik tipp talán első generációs allergia gyógyszer, régen altatóként használták, csak vigyázni kell, mert nagyon megnöveli az étvágyat. Esetleg még melatonin segíthat valamilyen formában.

2023. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Antidepresszáns mellé nem jó ötlet.
2023. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%
Citromfű teát nekem a pszichiáter javasolta
2023. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!