Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számotokra nem ijesztő ez a...

Számotokra nem ijesztő ez a rengeteg “borzalmas az életem, gyűlölöm magam, meg akarok halni” féle kérdés?

Figyelt kérdés
Tudom, depressziós nemzet vagyunk, de hogy ennyire… Napi 15 ilyen tartalmú kérdést írnak ki csak ide, és mennyi lehet, aki nem ír. Honnan van ez a rengeteg lelki roncs ember?

2023. ápr. 9. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

De borzasztó sajnos.

Most jön ki a rengeteg elb@szott családi minta.

Hogy tehetetlennek lettünk nevelve 10-20-30-40-50 évre visszamenőleg. Hogy mindig csinálni, csinálni, beledögleni, majd akkor szeretni fognak. Csak épp a szeretet nem jött el.

Akkor lesz változás, amikor az ember egy világos pillanatában rájön, hogy nem a külvilágot kell állandóan lesni, elítélni, okolni, megváltoztatni meg pláne nem lehet. Na annak van nyert ügye, aki idáig eljut.

Kevesen leszünk. :/

2023. ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Sajnos én is tapasztaltam. Sokan ideggyengeséggel születnek,- aztán ahogy idősödnek egyre jobban ki jön az idegrendszeri elváltozás illetve betegség rajtuk. Szerintem már a magzati korban az Anya idegessége rossz élet “minősége” kihatással van az embrióra. Sok esetben láttam már, hogy a várandós kismama gyógyszereket szedett a saját maga nyugalma érdekében, de nem gondolt arra, hogy a gyereke milyen idegrendszeri károsodással fog a világra jönni.
2023. ápr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De, nekem is borzalmas és sokszor azt kívánom, hogy bárcsak valahogy lehetne tiltani szavakat vagy kategóriákat saját magunknak, ha azt nem akarjuk látni, mert az én mentális egészségemnek se tesz jót ez a sok kérdés, amit akarva akaratlanul is elolvasok.


Másik oldalról azért ne felejtsük el, hogy ez egy segítséget adó honlap. Pont arra van, hogy az emberek névtelenül, arctalanul segítségért tudjanak fordulni. Ezért normális, hogy sok olyan ember aki magánéletében esetleg ki se meri mutatni a depresszióját idefordul, hogy kiadhassa magából. Szerintem ez egy fontos funkciója a honlapnak és semmiképpen sem tiltanám be.

2023. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem értek egyet ezzel, 3-as, mert nincs recept az életre. Segítséget csak személyes kapcsolatokban lehet kérni. Hiába írom sajnos oda szinte mindegyik kérdéshez, hogy pszichoterápiás eset az ország 90%-a, ha nem tart ott a személyiség, hogy megértse.

Itt hiába adunk névtelenül tanácsot, ha a képernyő másik oldalán a személyiség nem tart ott, hogy véghez is vigye.

Mondok példát.

"Hogyan mondjam meg anyósomnak, hogy ne szóljon bele az életünkbe?"

Ezt olyan ember írja ki, aki nem tud határokat állítani, kiállni magáért, mert nem tanították meg neki a konfliktuskezelést. Ha megmondaná kerek perec, hogy nem, akkor a saját magában kialakult frusztrációt nem tudná kezelni, hogy mit gondol a másik.

Akiben ez kialakult, megkapta a megfelelő "receptet" az életre, könnyen beírja, hogy ő leszarja, nemet mond és kész. Csinálja ezt meg ezt a kérdező. De nincs mögötte eszköz. Mert azt nem tud átadni képernyőn keresztül. Azt csak személyes kapcsolatokban, terápiában, segítővel lehet kiaknázni.

2023. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod mi az oka ennek.


Annyifele mentalis beteg van.


Valaki nem birja ki drog nelkul, valaki nem kap megfelelo kezelest mert akkora a sor a TB-n (grat Orban).


Vagy a magan mar megfizethetetlen neki mert mondjuk szegeny csaladja van, anyja is skizofren, o is skizofren, apja meg dolgozik valamennyit es iszik, de nincs eleg penz mondjuk csak a kenyerre meg a sorre meg a gyogyszerekre. Ilyenkor mit csinaljon az illeto? Semmit nem tud, nincs penze, maszkalhat ide-oda pszich. osztalyba mentovel minden 5. nap, de van ertelme igy elni?


Masok kezeles rezisztens depresszioval kuzdenek, nyomtak rajuk mar 10 fele antidepit probaltam mar erosebb antipszichot semmi nem hatott (de meg mindig nem uritettek ki a kapacitasok egeszet egyebkent, csak azt meg nem akarjak hasznalni).


Valakinek even ota tarto fajdalma van egy betegseg miatt, megint, magan neki megfizethetetlen mert nyugdijas mondjuk, TB-re mosolyt csal az arcara ha kap idopontot 2024 decemberre.

2023. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es, 3-as vagyok.


Nem mondtam, hogy meg tudjuk menteni a világot és hogy minden ilyen kérdésre minden válasz segíteni fog. De ha 100 emberből akár 1 is nem lesz öngyilkos mert valaki olyat mond itt, ami éppen megfelelő volt számára, már értéke van annak a szekciónak a honlapon.


Csak azért, mert a kérdést feltevő embernek nincs meg az ereje, hogy meglépje a válaszokban lévő tanácsot nem egy ok arra, hogy be legyen tiltva a kategória.


Valóban igazi segítséget az ember csak a valóéletben tud kapni, és képernyő mögül könnyű pampogni, de visszatérek az egyes pontomra.

2023. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
nem, aki kiír egy ilyen kerdést, az csak picsog, gyenge még ahhoz is, hogy ártson magának
2023. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6


Azt ugye tudod, hogy a moderatorok az ongyilkos kerdeseket torlik? Epp irni akartam segiteni egy felhasznalonak hogy miert ne tegye, mire a vegere jutottam hogy elkuljem a kommentet kiirta hogy a kerdes torolve.

2023. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Én nem tudtam, hogy ennyi "hülye" ember létezik. Persze találkoztam a munkahelyeimen diagnosztizált és kezelt elmebeteggel (aki egyébként normális körülmények között teljesen normálisan viselkedett), de több olyan is volt, aki valamilyen viselkedési szempontból "gyanúsnak" tűnt. Csak amióta a gyakorin nézem az egészség kategóriát, azóta tudatosult bennem, hogy mennyire gyakori a pszichés rendellenesség.
2023. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy ennyire elromlott világban, ahol az emberek egy kutyával jobban bánnak mint egymással, mégis honnan lehet ilyen sok lelkileg "halott" ember?


Szomorú, de valójában senkit nem érdekel így senki nem fog tenni ellene.


Az ember felköti magát, egy hét múlva legfeljebb a családtagok ha hiányolják, más már el is felejtette, hogy valaha volt.


Szóval szomorú, de valahogy nem meglepő szerintem.

2023. ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!