Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség az...

Milyen mentális betegség az ha valaki nem szereti az embereket?

Figyelt kérdés

Tehát nem szeretem az embereket, a társadalmat de még saját magamat is gyűlölöm napjaimból sok időt töltök azzal, hogy az öngyilkossági módszerekről olvasok, gondolkodok.

Este temetőkről szoktam képeket nézegetni, mert az megnyugtat.

Ha kimegyek a házból idegesít, hogy mindenhol emberek vannak és házak amikban még több ember.

Az emberi természet mindent elront a munkahelyeken a rengeteg igazságtalanság, kiközösítés az iskolákban is mind elkeserítő.

Az, hogy szerelem meg barátság szinte sose tart örökké hiába mondja valaki, hogy örökké ott lesz neked, az emberek nagyon jól hazudnak, hogy megszerezzék amit akarnak. Tehát még a jó dolgok se érnek semmit az életben.

Tudom, hogy nem vagyok normális, mert az emberek többsége szeret élni de nem tudom mi bajom lehet?



2023. ápr. 10. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Mizantropia. Altalanos ember gyulolet. Nem feltetlen mentalis betegseg.


Ellentete a filantropia - emberszereto, majdnem altruista

2023. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Mizantrópia.

De nem kötelező hagyni, hogy elmerüljünk benne. Keress fel egy pszichológust, és addig is foglalkozz embermentes dolgokkal: kertészkedés, kutya-macska, írás, olvasás, festés, rajzolás, zenélés, sportolás, kirándulás, barkácsolás, tanulás, stb.

2023. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

"de még saját magamat is gyűlölöm"


Feldmár szerint ezt olyankor mondjuk amikor mások gyűlölnek minket.


https://www.youtube.com/playlist?list=PLqlCwX74jmVLxKCpwq1zV..


"Az emberi természet mindent elront a munkahelyeken a rengeteg igazságtalanság, kiközösítés az iskolákban is mind elkeserítő."


Ezek szerint tudatában vagy, hogy miért gyűlölöd őket.


"Este temetőkről szoktam képeket nézegetni, mert az megnyugtat."


Hát igen, ott már általában kusban vannak és nem keverik a szart :)


"Tudom, hogy nem vagyok normális, mert az emberek többsége szeret élni de nem tudom mi bajom lehet?"


Szerintem nagyon sokan vannak ezzel így. Még tán józanabb is vagy mint az átlag ember, nem ringatod magad rózsaszín ködben. Vagy talán lelkiismeretesebb vagy, nem szeretsz gonosz játszmákba beállni a perverz örömökért.


Nem tudom milyen mentális betegség ez, talán gonosz emberi játszmák áldozaza vagy.


Talán érdekes lehet számodra ez az előadás sorozat a perverz örömökről:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLnL7LV5z6FrEeKvzw9Jda..

2023. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Olyan betegséged van amit a PSZICHIÁTER diagnosztizál nálad az első beszélgetés alkalmával. Amíg nem mész el szakemberhez, addig csak tüneteid vannak, de nincs diagnózisod. Csak egy orvos mondhatja meg neked, hogy milyen mentális betegséged van.

Ami nagyon jó: beismered, foglalkozol vele legalább már annyit, hogy ide kiírtad, van betegségtudatod, hogy valami nem jó veled.

Menj el dokihoz, mondj el neki mindent (az öngyilkosságot és a temetőt is). Hallottak ők már mindenfélét, nem fognak kiakadni ezektől. Sőt, minnél többet mondasz el, annál tisztább képet kapnak rólad, és pontosabb diagnózist tudnak felállítani.

Kezelhető a problémád pszichoterápiával és/vagy gyógyszerrel. Amit az orvos jónak lát.


Voltam így mint te. A gyógyszer elfogadása volt életem legjobb döntése.

2023. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi információból azt mondanám,hogy antiszociális vagy,bár nem vagyok szakember.Sokáig én is hasonló problémával küzdöttem.Egyszerűen utáltam az embereket,mert nagyon sokan bántottak.És lényegében ez a mai napig így van.A fiúkkal jól kijövök és könnyen megtalálom velük a közös hangot,de lányok társaságában nagyon görcsösen érzem magam.Valamiért mindig rám szállnak,kibeszélnek stb...Én azt látom,hogy a mai lányok nagy részének tényleg csak a külső meg a pénz számít.Én tudom mi az oka annak,hogy nem szeretek emberek közelében lenni és azt javaslom,hogy te is keresd meg ennek az okát.Ha gondolod írj nyugodtan!
2023. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az antiszociális azért nem valószínű, mert írt az igazságtalanságokról, tehát nehezen viseli, illetve arról, hogy az emberek hazudnak annak érdekében, hogy elérjék amit akarnak, és emiatt gondolom nem tud bízni bennük. Ez pont az ellentéte az antiszociális személyiségzavarnak. Ha az lenne, ő maga hazudna/akarna hazudni, hogy elérje azt, amit akar.

Nekem sokkal inkább tűnik elkeseredettségnek/kiábrándultságnak ez, ami a depresszióból fakad, és ugyanakkor táplálja is azt. Mint egy ördögi körforgás. Át tudom egyébként érezni, nagyon sokszor küzdök én is hasonlóval. Kérlek, ne bántsd magadat semmilyen módon. Én is azt javaslom, mint az 5-ös válaszoló, próbáld megismerni önmagadat minél jobban, hogy miért érzed azt, amit, mit tudsz tenni ellene, mit miért gondolsz úgy, ahogy. Ha valami ellen pedig nem tudsz semmit tenni, akkor ne hergeld magadat vele, felesleges. Próbálj meg helyette másra fókuszálni. Sok sikert és minden jót a továbbiakban.

2023. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!