Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen volt másnak is az első...

Ilyen volt másnak is az első élménye egy pszichológusnál? Használ ez az előző életi dolog?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég elmentem egy pszichológushoz, mert az utóbbi időben nem voltam/vagyok olyan jól. Azt kell mondanom, hogy nagyon nem olyan mint amire számítottam. Az előző életemről beszéltünk és, hogy az ebben az életben lévő problémáim onnan származnak. Én nyitott vagyok a problémáim megváltoztatására bármilyen módón, de én ebben nem nagyon hiszek. Persze én ebben nem vagyok képzett, tehát ő biztos jobban tudja. Csak meg szerettem volna kérdezni, hogy nektek is ilyen volt az első alkalmatok egy pszichológusnál és, hogy nektek használt-e ez az előző életi dolog?

2023. ápr. 14. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, abszolút nem volt ilyenről szó és később se. Keress másik pszichológust, ha neked ez a vonal nem szimpatikus.
2023. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sose esett szó előző életekről ... Elég furcsa.
2023. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Biztos vagy benne,hogy tényleg pszichológusnál voltál?
2023. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bar hiszek a termeszetfolottiben, ez penzehes kamuember, aki ezen keres. Lelkiismeretlen.
2023. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ferrari02 ***** válasza:

Ha azt mondta volna, hogy gyerekkorod akkor talán azt mondom, hogy lehettek traumatikus dolgok, amelyek negatívan hatottak és nyomot hagytak rajtad. Az, hogy elkezd neked beszélni az előző életedről, nos az elég fura...


(Az én terapeutám akkor sem kezdte el, amikor azt mondtam neki, hogy kiesett a gyerekkorom, mert elütött egy autó, hiába is kérdez róla és állítja, hogy ott történt velem valami. Akkor persze nyilván úgy érzed, hogy valami meghalt benned és nulláról kezded az életed, de tiszta lap nem létezik. Én helyben le is állítottam, hiába próbálkozott). Legyél határozott és merd elmondani neki, hogy más megközelítést alkalmazzon, mert ez így nem célravezető nálad.


Ez a szakember sem százas! Vannak olyan emberek, akik valóban rendelkeznek, de nagyon kivételesek. Milliókból egy, akinél ez megfigyelhető. Ezt nem egy pszichológus tudja eldönteni, hanem regresszióban náluk jóval képzettebb pszichoterapeuták, akik speciális technikát alkalmaznak. Egy mezei pszichológus erre nem képes. Az ő módszerük a "megértelek, óóó, kérem folytassa és mit érez?... ez mit vált ki belőled?" kb. ennyi.


Ha nem szimpi, akkor mindenképp váltanék, de ha első körös találkozás volt, akkor is érdemes volna még 1-2 szakembert megkeresned összehasonlításként.

2023. ápr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!