Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek beszélni senkinek...

Nem merek beszélni senkinek sem a mentális problémáimról, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Üdv


Nem tudom, hogy mit kellene tennem, legalább itt kiírom magamból.


Szerintem gyermekkoromból, mivel egy elég kirekesztett (dagi) srác voltam megmaradt egy szorongásom. Legalábbis most erre tudok gondolni, máshonnan nem tudnám származtatni. Egy-egy estét egyedül itthon tölteni szörnyű, attól félek folyamatosan, hogy magányos maradok örökké.

Ha nem keresnek éppen, nem beszélek egy-egy emberrel (akit a barátomnak tartok) pár napig akkor rögtön elfog egy szorongás érzet.


Szerintem rajtam ezt nem látja senki, igyekszem leplezni. Ugyanakkor már azt veszem észre, hogy idiótaságokba megyek bele csak emiatt. Szinte nem tudok nemet mondani egy-egy kocsmázásra sem, ami miatt folyamatosan nagyon keveseket alszom, rettenetesen fáradt vagyok sokszor.


Még nem beszéltem erről senkivel, reméltem, hogy megoldódik idővel, “kinövöm”, de nem úgy tűnik. Körülbelül 13-4 éves korom óta megvan ez az érzés, most 22 vagyok, de egyre csak rosszabb.

A szüleimnek megvan a maguk problémája, őket semmiképp sem szeretném ezzel terhelni, más rokonokat szerintem nem igazán érdekelné. Haveroknak erről nem szívesen beszélnék.

Menjek el szakemberhez? Nem tudom, hogy tudna-e segíteni egy olyan ember aki egyáltalán nem ismer.


A válaszokat köszönöm :)



2023. ápr. 15. 01:12
A kérdező szavazást indított:
Beszéld meg a szüleiddel
Egy baráttal
Menj el szakemberhez
Egyéb (kommenteben írd le:))
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Egy barátnő kéne neked!
2023. ápr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Simán igazad lehet.

Nem tudom, hogy akkor hogyan érezném magam, volt egy lány nem régen az életemben, ő semmit sem segített, de irányában nem is volt bizalmam sem.


Ha találnék valóban egy komoly párkapcsolatot az lehet, hogy segítene.

2023. ápr. 15. 01:28
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

2: szerintem biztos!


Már csak azért is, mert mellette nem maradna időd hlyeségeken agyalni. :)

2023. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a barátnő baromság. Nem barátnő kell. Magadban kell rendet tenni.


Én egy beszédhibás, csendes, zárkózot, csufi gyerek voltam. Az ovodától kezdve a szakközép végéig SENKI nem vett észre, csak a kötekedős nagymenők akik bántottak és megaláztak. Otthon 7 éves koromtól szexelnem kellett apámmal, vert és szidott, veréssel kényszerített szexre és belémverte, hogy a disznó alatt a ganéj többet ér mint én. Ölelést, szeretetet se otthon, se az iskolában nem kaptam. Ha sírtam tanítási órán, még a tanár se vette észre.


Sadogok, dadogok, szociális fóbiám van, szorongás, önértékelési zavar, magányos vagyok, de elzárkózok attól, hogy ismerkedjek, mert biztos, hogy csak bántani és kihasználni akarnak, szuicid hajlamom van...


Neked csak anyi a dolgod, hogy találj egy hobbit ami leköt. Sportolhatsz ami öszehoz olyan emberekkel akik ugyan azt a sportot szeretik.

2023. ápr. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek is elmondhatod, de ők nem biztos, h tudnak segíteni ezen. Nagykorú vagy, simán elmehetsz pszichológushoz egyedül is. Nem kell, hogy téged ismerjen, másoknak is van ilyen baja, azt ismerik. A fogorvosnak sem kell ismernie személyesn, attól még be tudja tömni a fogadat.

Én javasolnék még önismereti könyveket olvasgatni.

2023. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne pszichológusozz, azok SEMMIRE sem jók. Egyedül az orvosok és terapeuták hasznosak.

Orvoshoz menj. Ha ennyi ideje vannak problémáid, akkor az agyad tuti nem működik rendesen. Gyógyszerrel (esetleg mellé terápiával) kell rendberakni az agyad.

2023. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sportolok, egyetemre járok és van munkám is.

Ezek mellett pedig néha nemet kellene mondanom, mert most alvás helyett sokszor próbálok megfelelni másoknak.


Épp ez a baj :/


Köszönöm a válaszokat, várom a további gondolatokat is ha vannak esetleg. :)

2023. ápr. 15. 15:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pszichológus sokat segít.
2023. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha amúgy mindened megvan ami kell, de leplezed, hogy rosszul vagy, akkor nyomás orvoshoz, ne várj tovább. Pontosan tudni fogja mi a bajod, és ír fel gyógyszert, hogy helyrerángassa az idegrendszered. Nem kell ezeket életed végéig szedni. Szorongásnál huzamosabb idő után az orvossal megbeszélve protokoll szerint le lehet tenni a gyógyszert. Ez nem krónikus betegség mint pl. a skizofrénia.
2023. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ha amúgy mindened megvan"

Nem tudom, hogy mi számít mindennek. Van fasza munkahelyem, van hol laknom, mit ennem.

Nem tökéletes, de szerető családom, barátaim (akikkel kapcsolatban a problémát fentebb már megemlítettem. Illetve nem velük kapcsolatban, inkább velem van a baj :D).

A külsőmmel nem vagyok megelégedve, de dolgozom rajta, rengeteg izmot építettem az elmúlt 3 évben, közben pedig a testsúlyom kb 15-20 kg-al csökkent, még 1-2 év és csinálhatok szerintem egy fat to fit videót. :)

Barátnőm nincsen, arra vágyom is, de ebbe önmagában nem kellene belerottyannom, főleg hogy ennyi ideje tart ez a dolog, ettől szerintem függetlenül.


Hogyan tudnék jó orvost találni ebben a témában?

Akárkihez nem szívesen mennék azért.

2023. ápr. 15. 16:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!