Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tramadolor,Rivotril,Rexetin...

Tramadolor,Rivotril,Rexetin gyógyszereket hogyan kombináljam ?

Figyelt kérdés

Napi 75mg,2mg,20mg balról jobbra az nem jó ahogy javasolva vannak :-(

Mert pörget mindhárom rivo legkevésbe ,de kimondottan az sem altat el.Szedjek Frontint még mellé ?



2023. ápr. 18. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Rivotril mellé mégis minek szednél még egy benzot, amikor ugyanazt csinálja? Ne idegeneket kérdezz az interneten, hanem az orvosodat, bár alapból elgondolkodtató, mennyi értelme van tartósan olyan gyógyszerkombinációt szedni, amiből kettő erősen addiktív és max szükség esetén lenne javasolt egy kevésbé pénzéhes világban. A tramadol konkrétan ópium, biztosan jó ötlegt minden nap bevenni?
2023. ápr. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
A Tramadolt nem szabad a Rivotrillal szedni. És ha szedsz Rivotrilt akkor felesleges a Frontin.
2023. ápr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

A Rivotril meg Frontin nem teljesen ugyanugy mukodik. I


gen kozos tulajdonsaguk a natrium csatornakra valo hatasuk meg a klorid ion influx a GABA neurotransmitter "kapuiban".


A Rivotril (clonazepam) csokkenti pl. a szerotonin aktivitast, es a glutamat-dekarboxilaz enzimek folyamatat felerositi. Ez eredetileg nem szorongasoldo, hanem epilepsziasoknak keszitmeny, de jobban terjedt el ez a "szorongasoldo" cime.


A Frontin (alprazolam) viszont noveli a dopamine-t a striatumban amellett, hogy az alap benzodiazepine funkciokkal rendelkezik.

2023. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Drog van a Tramadolorban ? Úgy tudom a szintetikus verziója az nem drog. Nem lehet hozzászokni csak nagyon nehezen. Orvos túl adagolja sajnos. Hiába mondom nekem kell beállítani a dózist. Frontin speciel engem altat. Azért szeretem néha.
2023. ápr. 19. 02:02
 5/5 anonim ***** válasza:
“ A tramadol-hidroklorid - a Tramadolor módosított hatóanyagleadású tabletta hatóanyaga - a központi idegrendszeren keresztül ható opiát-típusú fájdalomcsillapító...” Igen, ópiumszármazék, és keress másik orvost, az ilyesmit nem tanácsos túladagolni. Ha nem is leszel függő, a gyomrodat tönkrevágja, gyomorvédőt mindenképp érdemes mellé bevenni.
2023. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!