Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tegyen túl magam azon...

Hogy tegyen túl magam azon hogy ennyire elrontottam a gyógyszer kiváltását? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

2.5 éve szedek xanaxot. Mindig pszichiáter írta fel.

3 doboz nekem elég 9 hónapra. Ugye amíg dolgoztam 300 forint volt egy doboz, most hogy megszűnt a tb-m fél éve, már 1800 egy dobozzal.


Őszintén legutóbb 3 hónapja váltottam ki és nem mentem 3 dobozzal mert féltem hogy nem tudok ellenállni és beveszem az összeset egyszerre.

És most mikor irtani akartam össze vissza beszéltek, azt mondtak most már nem tudom kiváltani 1800 forintért sem meg nem tudom kifizetni az ellátási díjat mert “áprilistól megváltoztak a törvények” és már nem tudok fizetni a kartonozóban sem…


Szóval ha 3 hónapja kiváltom a 3 dobozzal akkor most rendezve lenne a következő fél évre, így meg fogalmam sincs hogy fogom kiváltani…..


Vajon háziorvos tud?

Az anyám kérdezte hogy váltanak e ki neki, azt mondtak nem… egy a háziorvosunk ahol én mar 10 eve nem voltam mert nem kellett…..


Olyan ez az egész mintha direkt röhögne rajtam valami…



2023. ápr. 18. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Tb-t nem fizeted magadnak havonta?
2023. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is ott akadtam el, hogy ha a TB-t fizeted akkor ellátás is jár, meg fel tudják írni a gyógyszert ahogy eddig. Ha tudod, hogy szükséged van rá, akkor miért nem fizeted a TB-t? Akkor is csak x hónapra lett volna megoldva a gyógyszered, ha múltkor kiváltod. Előbb-utóbb akkor is gondoskodnod kellene a TB fizetéséről, ha nem is dolgozol. Nekem is volt így pár hónap két munkahely közt, de inkább fizettem, mint hogy szívjak ha baj van. Te viszont tudod, hogy szükséged van ellátásra, és gyógyszerre.
2023. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mással irtatsz fel, vagy megveszed dílertől. Más lehetőség nagyon nincs. Nekem pl a mólkor opioid fájdalomcsillapítót is kellett vennem mert a fogorvos se látott el TB nélkül és magamnak kellett kihúznom a kettétört fogat. Szóval jó ha elkezdesz barátkozni te is a környezetedben valakivel ;)
2023. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Hogy fizetnénk a TB-t nagyokosok ha még munkánk sincs. Még kenyérre se telik és az 1 napost veszem 200-ért. Majd be fizetjük a TB-t azt éhen halunk. Az eszem megáll.
2023. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Azé netre fussa, ahogy látom. A TB nem olyan, hogy spórolhatsz rajta, mert behajtja a NAV. Gyerek iskolatáskát is látom ám, hogy árvereznek, szóval nem értem, hogy mit nem ért, aki nem fizeti.
2023. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom egy évre ki lehet kérni a tb t a polgármesteri hivatalban.
2023. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

“Fussa” …


Fizettem amíg tudtam de már nem tudom…

6; de nekem soha nem volt bejelentett munkám, hanem mindig a fizetésemből fizettem a tb-t, nem tudom így ki lehet e.

Nagyjából fel évvel vagyok elmaradva. Most nem tudom fizetni mert annyira rosszul vagyok hogy nem tudok dolgozni.


Arra gondoltam hogyha elmennek magán pszichiáterhez, ő felírhatja, nem?

2023. ápr. 19. 06:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom a rengeteg hajléktalan vajon hogy fizeti a tb-t??? Érdekes….
2023. ápr. 19. 06:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajléktalan vagy akkor általában jár a közgyógyellátás, szóval ingyenes.

Te is megpróbálhatod megigényelni de az elmaradásaid miatt nem biztos hogy így simán megadják.

2023. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miből mész magánorvoshoz? Húzz el dolgozni ahogy más is.
2023. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!