Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy nagyon belefás...

Úgy érzem, hogy nagyon belefásultam az egyetembe,mintha ki lennék égve...Ilyenkor mit kell csinálni hogy legyen valami motiváció?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kemény egyetemre járok messze az otthonomtól és igazából már csak kicsivel több mint egy év van belőle hátra. Sajnos mostmár úgy gondolom hogy bár ne ezt a szakot és egyetemet választottam volna. Rengeteg mindenről le kellett mondanom miatta (főleg az elején), párkapcsolatom ment tönkre, barátokat vesztettem el stb... Semmi örömömet nem lelem az egészben és semmi motivációm sincs, még a szakdolgozatomat sem kezdtem el írni, mert kb. semmi nem is érdekel. Most már tudom, hogy annak idején csak a megfelelési kényszer hajtott. Csak arra tudok gondolni, hogy a végéig valahogy kibírom, de olyan szinten utálom az egészet hogy arra nincsenek szavak. Persze tudom, hogy egy ilyen diplomát nem szabad kidobni az ablakon szóval valahogy végig kell csinálnom.

2023. ápr. 22. 17:07
 1/3 anonim válasza:
Szia! Milyen szakra jársz?
2023. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%
Történelem szak?
2023. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nem tudod mi segítene, menj el pszichiáterhez (orvos)

A megfelelési kényszer nagyon erős szorongás, az tud hajtani. De amikor az eltűnik, akkor depresszió szokott maradni a helyén. Ezt a problémát kezelni kell.


Én ugyanígy voltam, mint te. Beadtam a derekam, elmentem orvoshoz. Életem legjobb döntése volt. Azóta visszajött mindenhez a kedvem, befejeztem az egyetemet, szuper munkám van, stb. Merj lépni! A lelki problémák is valós betegségek!

2023. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!