Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mentális betegséget...

Egy mentális betegséget (pszichiáter által diagnosztizált) is ugyanolyan komolyan kell venni mint egy testi betegséget? Mert noha engem érint és tudom néha irgalmatlanul sz*ul vagyok mégse tudom komolyan venni

Figyelt kérdés

Bipoláris zavar pánikbetegség stb....


És valahogy mégis úgy vagyok vele majd elmúlik oszt jóvan.


2023. ápr. 24. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan komolyan kell venni, sőt. Itt te is kellesz hozzá, nem elég a gyógyszer a terápián való aktív részvétel fontosabb a tartós javulásban mint bármi más!
2023. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"a terápián való aktív részvétel"


semmifajta terápia nincs és nem is lesz. A terápia SZTK alapon hétköznap délelőtt van, a munka miatt oda totál esélytelen eljutni, nem engednek el.

magánterápia lenne este is óránként 25-28-32.000 ft.ért... mégis miből? A 160 nettós béremből? Abból nem.


így marad a gyógyszer.

2023. ápr. 24. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha szólsz a munkáltatónak, hogy terápiára kell menned és viszel igazolást KÖTELES elengedni
2023. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"hogy terápiára kell menned és viszel igazolást KÖTELES elengedni"


ez NINCS így ez tévedés.

a munkáltató köteles engem elengedni:

a) a kötelező munkaalkalmassági viszgálatra (1 alkalom/év)

b) és a kötelező terhesgondozásra (nem nő vagyok .....)


és SLUSSZ.

semmi másra nem köteles elengedni



de gondolj bele a másik oldalról, te vagy a főnök és egy embered benyögi hogy ő hetente 1 napon ide meg oda megy--és a munkáját addig ki végzi? tán te a főnök? vagy beállítasz a helyére valakit? és annak a túlmunkáját ki állja anyagilag?

azért ebbe is bele kell ám gondolni.


én se engednék el senkit ha én lennék a főnök.

nem szoc ellátó ez, hanem munkahely.

2023. ápr. 24. 10:55
 5/8 anonim válasza:
84%

A cég nem köteles elengedni engem sem engedtek el, azt mondták vegyek ki szabit. mondom minden hétre szabit? És van annyi? (nincs)

erre a vállukat vonták ez őket nem érdekli. oldd meg ahogy akarod de el nem engednek.

2023. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanolyan komolyan kellene venni. Simán a mentális egészséget kellene komolyan venni. De nagyon nehéz, mert a legtöbb ember nem ezt tanulja, és nem ezt tapasztalja. Így hiába van neked mentális betegséged, vagy hiába vannak nem diagnosztizált mentális gondjaid, ha közben úgy érzed, teljesítened kell, dolgoznod kell, élned kell. Egy rákos betegtől nem várják el, hogy a munkára koncentráljon. Egy törött lábú embertől nem várják el, hogy körbefussa a háztömböt. Egy mentális betegnek nem lehetnek kifogásai, csak ha már nagyon a szélén van, és kórházi kezelésre szorul. Addig nem komoly.

Ettől függetlenül arra biztatlak, hogy te a saját problémádat igenis vedd komolyan. Azért, mert ez a te életed, és csak ez az egy életed van. Sajnálom, hogy nem jutsz el rendes terápiára, de próbáld megkeresni a legjobb megoldást.

A mentális betegségek is betegségek, az agyban történő elváltozások is okozzák, és ebben a tekintetben tökmindegy, mit gondolnak mások. Még az is, hogy te mit gondolsz. Mert ettől még így van.

2023. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is komolyan kell venni. Bipoláris vagyok évek óta és totál szenvedés még gyógyszerek mellett is. Odaadnám az egyik karomat azért ,hogy ne legyek bipoláris.
2023. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Komolyan kell venni. Persze a betegség súlyosságától függ mennyire komolyan. Egy depresszió, akut pszichotikus zavar vagy szorongás bőven nem akkora súlyú mint mondjuk egy bipoláris zavar vagy skizofrénia.

Mindegyik betegség, azaz foglalkozni kell velük. Van amivel többet, van amivel kevesebbet, de kell.

2023. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!