Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha csúnya vagyok, mivel...

Ha csúnya vagyok, mivel vígasztalhatom magam, hogy ez nekem jó legyen?

Figyelt kérdés

Én magamat, magamhoz képest szépnek látom, de tudom, hogy csúnya vagyok. Millió alkalommal bizonyították, hogy csúnya vagyok, de azt soha, hogy szép vagyok. Egy barátommal eszmei vitába keveredtem, hogy szépnek vagy csúnyának lenni jobb? Azt mondta:


"Szép tálból nem lehet jóllakni ha üres."


Erre én azt, hogy lehet, hogy nem, de azt legalább megkóstólják.


Ő szép volt és udvaroltak neki, meg éreztették vele, hogy szép. Tudta, hogy szép. Sok kapcsolata volt, de rá kellett jönnie, hogy azért mert szép, sok értéktelen ember akaszkodik rá, aki nem őt szereti, hanem a szépségét és ezért a szépség hátrány.


Azt feleltem, hogy én csúnya vagyok. Barátom nagyon értékesnek tart. Nem látott nálam emberségesebb, megbízhatób embert. De ez kit érdekel?


Ki kóstólna meg egy csúnya tálon felszolgált kakialakú finomságot? Leget, hogy nagyon finom, de undorítóan néz ki és meg se kóstólják.


Engem aki hajlandó volt megismerni, az mindenki megszeretett, de nagyon kevesen vesznek észre. Meglátnak és ronda vagyok, dadogok is, szóba se állnak velem. Inkább keresnek egy olyat aki ha nem is szép, de legalább átlagosan néz ki és tud beszélni.


Milyen haszna lehet annak, hogy csónya vagyok? Mitől láthatnám magam értékesebbnek?


2023. ápr. 25. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Belül is csúnya vagy ?
2023. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha igaz, amit leírtál, meg is válaszoltad a saját kérdésedet

Ha aki téged megismer, igazán, fontosnak tart, értékesnek, akkor meg kell értened ezt neked is.

Igen, lehet, többször kap egy szép ember szép mosolyokat, de ez csak felszínes. Neked ezek szerint mélyebb kapcsolataid vannak, és akik számára fontos vagy, azoknak nem azért vagy fontos, hogy kifelé tudják mutogatni, hogy eggyel több ismerősük van, vagy a külső miatt, vagy ilyen felszínes dolog. A mélyebb kapcsolatok,legyen szó barátról, párkapcsolatról, sokkal többet jelentenek mint a kedves ismerősök száma

2023. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy belül gyönyörű vagyok. De a csomagolás sokat számít. Ha választani kell egy szépen masnival és fagyöngyel díszített csomag és egy kopott, foltos, szakadt közt, a szépet fogják választani.


Kevesebb emberrel van kapcsolatom mint másnak. Igazából 2 olyan ember van az életemben aki számít. Még a szüleim és a testvéreim se foglalkoznak velem. Próbálok ismerkedni, hogy legyen több ismerősöm. Nem kell barát. Elég haver is akivel beszélgetek és pár hetente lehet találkozni egy közös programra. Csak senki nem akar megismerni.

2023. ápr. 25. 11:15
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Sokra mész ezekkel a közhelyekkel, hogy "de szép vagy és fogadd el magad" meg "ne foglalkozz azokkal akiknek ez nem tetszik"... Én is megkaptam, semmi sem lesz tőle jobb. Változtatni kell. Ha fiú vagy gyúrd ki magad, ha lány vagy akkor csinálj sportos vékony alkatot. 1-2 éven belül meg is lehet, mostani állapottól függően és akkor 1000%, hogy mindenki megakar majd kóstolni. Tapasztalat.
2023. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
4 itt kezdődik a mai probléma ez a két típus létezik és ezen kívül semmi más nem természetes és szép. Ilyen gondolkodás miatt nincsenek komoly párkapcsolatok...
2023. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ösnek igaza van.

4-es. Ha kigyúrom magam, akkor lehet, hogy jobban szóbaállnak velem. Azért mert ki vagyok gyúrva és egy menetre jó lehetek. Ezt nekem is mondták. Gyúrjam ki magam, vagy legyen egy drága kocsim. Akkor majd jönnek a nők. Csak az a baj, hogy ha elvesztem a kocsit, vagy ha abbahagyom az edzést, akkor a nő elhagy és olyat választ akinek több van és izmosabb. Gyúrok, de nem mások kedvéért. Magamért teszem. Azért mert élvezem csinálni. Pénzem van. Nem sok, de nem koldulok. Viszont a nőnek ebből semmit nem adnék. Ha pénz kell, keressen olyat akinek több van. Akkor többet kaphat.

2023. ápr. 25. 12:05
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Manapsàg nincs sùnya nô, mert sok Kozmetika és Fodràsz és Kèzàpolò Szalon van, még Esztétikai fogorvos is létezik, ki tudjàk hozni bellôled a maximumot!
2023. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Ez viszont a férfira is igaz!
2023. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Hozzà kell még tennem, ha egy férfi nem szép, de àpolt és izmos, az màr fél siker!
2023. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pasi vagyok. A fogammal van gond. Meg tudják csinálni tb alapon 3-4 millióért és garantált az 50 százalékos siker. De milyen haszna lehet a csúnyaságnak? Az biztos, hogy ha valaki szeret egy csúnya embert, az a lelkéért szereti.


Viszont egy szép embernek sok ember van az életében. Szép, ezért mindenki kapni akar belőle. Ha szép nő, mindenki meghívja, ad neki valamit, csak azért mert szép. Ha megsérűl, vagy segítségre szorul egy szép ember, mindenki fut. Ha egy csúnya szorul segítségre, senkit se érdekel. Ez tapasztalat.

2023. ápr. 25. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!