Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után látszódik meg...

Mennyi idő után látszódik meg valakin a tartós kábítószer használat? (amfetamin)

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól milyen gyakran, és milyen dózist tol, de úgy átlagban pár hónap alatt már eléggé meg lehet csúszni.
2023. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

külsőleg vagy belsőleg?

akiről én tudom, hogy rácsúszott, egy év alatt csontsoványra tette magát, kisebesedett az arca az állandó kapirgálástól, a szemei feketék voltak a táskáktól, mintha monoklija lenne. Nonstop zavartan viselkedett, piszlicsáré dolgokkal tökölt órákig, pl. egy 3 méteres Y-tolaltás is hosszú percekig tartott úgy, hogy senki és semmi nem volt körülötte. És még sorolhatnám...

Szóval ja, egy év már látványosan mutat, ha napi szinten zabálod, de ha jó a minőség és nagy étvágyad van, akkor fél év után is lesz már pár ismertetőjegyed.

2023. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Kezdjük azzal (bár nem ez volt a kérdés) hogy ma kapható szpídek jórészt már nem amfetamint tartalmaznak, hanem valamilyen új típusú pszichoaktív szert (amik már alapjáraton is kicsit gázosabbak).

A rendszeresség is fontos és a mennyiség is. Nem mindegy hogy hétvégente nyom el valaki pár grammot egy bulizós estén, vagy sűrűbben (esetleg naponta). A fogyasztás módja is számít, mert pl aki intravénásan lövi annál jóval előbb észrevehető 😄

Napi szintű használat estén fizikai függőséget is okoz, hiszen a használó nem tud nélküle működni (és itt már egyre nagyobb a tolerancia is).

A másik kérdés hogy kinek a szemszögéből látszódik meg?

Természetes hogy a használó környezetében előbb észrevehetik!

Szóval sok oldalról lehet ezt megközelíteni, de általánosan elmondható hogy keményebb használat esetén hetek-hónapok alatt is meglátszódhat. A túladagolások pl azonnali maradandó problémákat okozhatnak. Mégis a függőknél ilyen 1 de van akinél több év is lehet mire egyértelműen látszódik.

2023. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Én októbertől decemberig nyomtam nagyon keményen, előtte 2 alkalmat leszámítva fél év eltéréssel egyáltalán nem. kb 15kg-t fogytam, volt olyan hogy elmentem bulizni, már ébren voltam 3 napja, kb 0 kaját sikerült enni, lementem a buliba mire reggel felmentem már le akart rólam esni a nadrág annyit fogytam... Amúgy nem feltétlen a cucc nyír ki, hanem az életmód. Az, ha napokig ébren vagy kajálás nélkül az gatyára tesz. Ha nem tudsz mellette enni, ne csináld... Ismerek 40 éveseket, akik 20 éve nyomják, róluk nem mondanád meg amúgy, mert tudnak enni mellette, ha 9 napig ébren vannak is képbe vannak mert tudnak enni és rendbe vannak mentálisan amennyire lehet ilyen életmód mellett... A rengeteg ébrenlét és kaja hiány gyilkol szét nem az anyag.
2023. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!