Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés az antidepresszán...

Milyen érzés az antidepresszáns hatása?

Figyelt kérdés

Nemrég lett megemelve a gyógyszerem adagja, mert 1 hónap után nem éreztem, hogy hatott. Tudom, hogy nem old meg minden problémát de ha hat akkor mit fogok érezni, jobb kedvem lesz tőle? Még mindig kedvetlen, motiválatlan vagyok.

A szorongás csökkent egy picit tőle, ez azt jelenti, hogy elkezdett hatni? Szeretnék jobban lenni végre.



2023. ápr. 28. 17:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Rajtam 3 félét próbáltak. A mirzatent, amitől sokat aludtam, de állandóan fáradt voltam és még azért se mozdultam meg, hogy egyek. 3 hét alatt 65 kilóról 59 kilóra fogytam.


Utána lecserélték dulodetre. Az első szem után olyan pánikrohamom lett, hogy majdnem újra kellett éleszteni, aztán egész nap semmit nem ettem, kitágult a pupillám, egész nap remegtem, tántorogtam, fetrengtem, nem tudtam olvasni mert összefolytak a szavak.


Lecserélték paroxatra. Extrém mániát okozott az első szem. Kitágult pupilla, felfokozott jókedv, buli (sose buliztam), átfutottam a városon, úgy izzadtam, hogy ráztam a hajam és repűlt szét az izzadtság, elvesztettem az időérzékem, a jelen pillanatban kiestek történések. Pl néztem valakit és láttam, hogy ül, aztán áll. Nem láttam, hogy mikor állt fel. Kikapcsoltam, elszakadtam a valóságtól, vagy nemtudom mi volt. Memóriazavarom lett. Elfelejtettem, hogy előző nap mit csináltam, hogy milyen gyógyszert szedek... A pulzusom 2 napig 135 volt és nyugalmi állapotban se ment 100 alá.


Kb ilyen érzés volt antidepreszánst szedni. Aztán kiderűlt, hogy biporális vagyok és most nem is kapok antidepreszánst.

2023. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
11: A "vicces" az, amikor egy X betegségre való gyógyszer mellékhatása maga a betegség, amire felírták. Vagy egy másik komolyabb mentális betegség.
2023. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Bipolnál sajna elég drasztikus hatásai lehetnek az antidepinek. A paroxatnak meg főleg. Az egy jó agresszív szer. Nem is az antidepi szokott lenni a gyógyszer bipolra (bár van akinek az jön be valami antipszichó mellé). Bipolt elsőre diagnosztizálni nagyon nehéz. Főleg akkor, ha depressziód volt csak addig, és a gyógyszer hozza ki a mániát és/vagy pszichózist. Ezt sajna nem lehet előre tudni, pedig nagyon jó lenne.

Én is megszívtam a paroxattal. Kellett volna mellé antipszichotikum, de hát mit tudtam én meg a doki, hogy mit fog csinálni velem 50mg. Akut pszichózis. Egyszer úgy is kijött volna, szóval predesztinált volt a kórház nekem. Ettől függetlenül egy bazi jó gyógyszernek mondanám a paroxatot. Azóta átálltam szertralinra, és kaptam minimális klozapint mellé.

2023. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok. Eleszőr a diagnózis szorongásos depreszió volt. Ha napokkal később vitt volna barátom a pszichiátriára, vérfűrdőt rendeztem volna a lakásban, szóval elég komoly depresziós időszak volt. Semmi jel nem volt arra, hogy ez bipoláris depreszió. A paroxat hatása után jöttek rá, hogy bipoláris vagyok.
2023. ápr. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Igen, sajnos ez ilyen. Ha előtte soha nem volt mániás tüneted, akkor senki se tudja, hogy nem depresszió, hanem bipol a probléma.

Azóta gondolom kaptál lítiumot vagy lamolepet, meg antipszichotikumot, nem?

2023. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
14 vagyok. Lamolepet és frontint kaptam. Napo 200 mg lamolep és 0,75 mg frontin.
2023. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom a Lamolep bevált, nem? Frontinnal óvatosan azért. Sose jó nyugtatón lenni. Az én dokim nem is ír nekem.
2023. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

Hát a frontinból volt olyan, hogy 4-et is bevettem. Az antidepik nem válltak be. Egyedül a mirtazen volt olyan amitől nem akartam meghalni, de az olyan depreszióssá tett, hogy nyugtatókkal próbáltam megakadájozni az öngyilkosságot.


A lamolep bevált. 3 napja szedem, de már sokkal boldogabb vagyok, sokkal nyugodtabb, látom az élet szépségét és már tervezek a jövővel.

2023. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Wow, egyből 200mg-vel indítottatok? A Lamolep az pedig olyan, hogy csak szép lassan szabad csak emelni, mert kiütéses lehetsz tőle. De a doki tudja úgy is.
2023. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%
Endogén depresszióm van. Gyógyszert szedek. Így, teljes életet tudok élni. Nincs más lehetőségem. Ha lenne még a szárított kutyasz@rt is megenném. Ez, nem egyszerű dolog.
2023. ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!