Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Nyolc hét alatt megtanulható...

"Nyolc hét alatt megtanulható és a depresszió ellenszere lehet ez a módszer". Neked bevált?

Figyelt kérdés
Van egy technika, ami nagyon érdekesen hangzik. Erről kérdeznék . Itt ír róla Perczel-Forintos Dóra klinikai szakpszichológus [link]

2023. ápr. 30. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Igen próbáltam
Kipróbálom
nem ismerem
nem vált be kipróbáltam
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Aha hogyne, kicseréli az elcseszett agyamat.
2023. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Ez mind átverés és lehuzas. A depresszió egy komoly pszichiátriai betegség, még az orvosoknak sem egyszerű kezelni, nem majd valami humbuk elmulasztja..

Ti komolyan mindent elhisztek amit láttok az interneten?!

2023. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért egy gyakorlott klinikai szakpszichológus aki már számtalan beteget kezelt nem beszél a levegőbe...

Ne predeztináljatok

2023. ápr. 30. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van haszna, de ez nem úgy megy szerintem, hogy egy közepes vagy mély depressziós állapotban egyedül csinálgatod otthon. Minden ilyenhez szakember segítsége kell elsősorban, aki vezet az utadon. És ugye azt írja a cikk, hogy a visszaesések megelőzésében és a kezelésben SEGÍT.

Az, hogy valakinek nem kell gyógyszer, szerintem személyiség / betegségfüggő. A gyógyszer is tud segíteni a szorongáson, depresszión, de itt is az a kulcs, hogy megfelelő szakember irányításával.

2023. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sok a boldogtalan ember, mert nem fogadjuk el a valóságot"


Szerintem meg pont az a boldogtalan, aki jól látja és elfogadja a valóságot, és nem tudja magát hurráoptimista téveszmékbe ringatni és hazudni saját magának.

Én amúgy próbáltam a mindfulnesst, de sajnos nem vált be, csak a gyógyszer segített. De remélem, másoknak beválik ez a módszer.

2023. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Soha életemben nem voltam depressziós, én egy boldog és kiegyensúlyozott ember vagyok, mert ahogy egy igazi szakértő mondaná


"A depresszió nem valódi betegség csak azokat érinti akik hisznek benne. Mivel én nem hiszek benne nem lehetek depressziós" - Andrew Tate

2023. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az 5-ösnek van igaza, mióta nem olvasok híreket(szó szerint egyáltalán nem követem mi megy körülöttünk) tehát idézőjelben világtalan vagyok, sokkal kevesebb stressz ér, és kevésbé szorongok.
2023. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A cikk címe szokás szerint túloz. Van, akinek - mindfulness ide vagy oda - kell gyógyszer. Vagy egy darabig kell. Van, akinek mindkettő használ, esetleg együtt még jobban is. És van, akinek simán elég pár ilyen technika, esetleg nem csak a mindfulness, vannak még. De az nem igaz, hogy szükségtelenek minden esetben a depresszióra való gyógyszerek. Ettől még a mindfulness megtanulásra és gyakorlása sokaknak a hasznára válna.


Kedves kérdező, helyesebb lett volna, ha nem csak egy linket szúrsz be, hanem 3 mondatban összefoglalod a tartalmát. Így könnyebben el lehet dönteni, hogy érdekel-e vagy nem, kattintsak-e vagy sem. Eddig 8 válasz van, ez azt jelenti, hogy sokkal többen olvasták a kérdésedet valószínűleg. Ennyi emberrel szembeni udvariasság megér egy kis pluszmunkát a részedről.

2023. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Nem hallottam róla.
2023. máj. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használtam. Nekem segített! Nem kellett gyógyszer, de valóban van, amikor nincs más megoldás.
2023. máj. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!