Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyen önbizalmam, ha...

Hogy legyen önbizalmam, ha egész életemben tévesen gondolkoztam magamról?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz jártam az alacsony önértékelésem és önbizalmam miatt. Szépen megfejtettük, hogy anyám egész életemben elvárta, hogy én tökéletes legyek. A külsőmet folyton kritizálta, a belsőmet is, hogy milyen buta vagyok és "nem könnyű velem". Szerinte én senkinek nem kellek majd, ha igen, akkor is rövid lesz a kapcsolat. Semmi nem volt jó neki, tehát tegyük fel, beszólt, hogy X dolgot csinálom, mert ő Y dolgot várt volna el tőlem. Majd amikor Y dolgot csináltam, arra is beszólt, hogy de ő X-et akart.


Úgyhogy én az elmúlt 27 évben azt hittem magamról, hogy buta vagyok, hogy nem vagyok szerethető, hogy sosem lesz normális párkapcsolatom, hogy ronda vagyok, csak hibázni tudok, semmiben nem lehetek jó, nem felelhetek meg senkinek.


Amit gyorsan megtehettem, hogy anyámat kizártam az életemből. Ezen kívül hogy tudnék még dolgozni magamon?


Pszichológushoz most jelenleg nem járok.


2023. máj. 3. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel érzed, hogy még van hova fejlődnöd, én azt tanácsolom, hogy továbbra is járj valakihez, aki tud segíteni, lehet az pszichológus, esetleg mentálhigiénés szakember, pszichodráma csoport, pszichoterápia... Ezen kívül olvass könyveket a témában, nézz ilyen témájú videókat, ezek is jók lehetnek.
2023. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként azért nem járok már hozzá, mert elment szülési szabadságra, illetve én is azt hittem, hogy oké megvan a kiváltó ok, innen már menni fog egyedül is. De lehet járnom kéne megint.
2023. máj. 3. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítsd ba anyádnak, hogy egy oltári nagy seggfej volt és haszáld arra ezt a sok szemétséget, hogy eléred pont az ellenkezőjét! Nem kell ide pszihomókus csak éld az életed és törekedj mindíg a jobb felé. Ha egyszer bejön az élet akkor jól odamondhatod majd a muternak a magadét.

Am nem ismetem de általában az ilyen típusú emberek a saját sikertelenségüket akarják kivetíteni valaki másra.

2023. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"azt hittem magamról, hogy buta vagyok"

Nade a tanulmányi eredményed mit mutatott?

Szóval oda akarok kilyukadni, hogy nagyon egyszerű a különbséget felmérni a valóság és a mások által elmondottak között. Csak meg kell tesztelni a valóságot. Nekem hiába mutogat kínálás közben egy félig éretlen paradicsomra bárki, hogy finom, piros. Ha látom, hogy félig zöld. Szóval ha a mások elmondása, meg az általam tapasztaltak közt eltérés van - habozás nélkül a saját tapasztalatnak hiszek. Mindenki mondhatja a magáét...

2023. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem attól még, hogy ötöst kapsz töriből, mert megtanultad az anyagot, még nem biztos, hogy okos vagy. És ha egyest kapsz se biztos, hogy buta vagy. Úgyhogy tök mindegy szerintem, hogy hányasaid voltak az iskolában ebből a szempontból. Szorgalom kérdése a nagy része.
2023. máj. 3. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
5, nem lehetsz buta mert azonnal meg tudtad fogalmazni az összes bevethető ellenkezést 4-es jó tanácsára. Észre sem veszed, de be akarod igazolni anyád állításait. Vagyis, őt kizártad az életedből, de a hatalmát a gondolataid felett nem. Ma már nem ő mondja rád, hogy buta vagy, hanem te magad. Ezen kell változtatni, különben a legapróbb kudarcnál is azt fogod érezni, buta vagy, csúnya vagy, elviselhetetlen vagy. És nem is fogsz egy idő után másra koncentrálni, csak a hibáidra. Tényleg fordítsd inkább a figyelmedet a valóság felé. Tedd a dolgod, közben vedd észre a szépet, ne a fejedben élj.
2023. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én depressziósként igyekszem minél többet kifelé figyelni, mert az alap az, hogy magamon, a sorsomon, a hibáimon agyalok. Erre állítólag nem az a megoldás, hogy megdicsérem magam, hanem, hogy nem magammal foglalkozom, hanem kifelé irányítom a figyelmemet...
2023. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!