Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kikeveredni a...

Hogyan tudnék kikeveredni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Fhuh, csak röviden. Nagyon fiatal korom óta küzdök vele, családi háttér és iskolai traumák váltották ki, aztán egy hosszabb ideig tartó betegség. Lassan már 11 éve lesz, hogy depresszióval és szorongással küzdök. Tavaly voltam 8 napot korházban vagdosas miatt, de vissza többet oda nem mennék. Gyógyszereket is szedtem, hosszú távon, többet kipróbáltunk, de nem segitett egyik sem. Egész nap aludtam tőlük, segíteni viszont semmit nem segített, így elhagytam a gyógyszeres kezelést, mar pszichiáterhez sem járok. Pszichológushoz viszont hetente 1x. A beszélgetés vele segít, de nem tudom.. :/

Van, hogy pár napig jobban vagyok, aztán megint minden rossz. Nagyon társaságba sem tudok menni , főleg, hogy már 2-3 ember között is feszült leszek.

Próbáltam hobbikat keresni, új dolgokat csinálni, ezek bejöttek egy kis ideig, par hétig vagy hónapig, de mindenre ráunok egy idő után, és újra visszaesek abba a módba, ahol voltam előtte.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Nektek mi vált be?

21/L


2023. máj. 4. 01:58
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Sokak szerint egy igaz barát az ember legjobb pszichológusa. Neked mi a véleményed erről?
2023. máj. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Szia,biztos le fogják pontozni,de a saját tapasztalatom írom.

Pánik beteg vagyok és ez átcsap depresszióba ha sok a lelki teher.

Szóval a mentális betegség gyulladásos eredetű. Lehet gyomor probléma is többek között. CBD cseppet, pre és probiotikumot szedtem amiben van még egyéb agyra ható gyógynövény mint a rhodiolarosea és még másfélék is. Nem mindent egyszerre, hanem egymás után használtam. Valamint most a manna cseppet is elkezdtem használni. Tudom, hogy nem olcsóak, de nem akarok örökké gyógyszeren élni. Ezek segítségével nagyon lassan hagytam el a bogyókat. Iszonyatosan nehéz, de bízom benne, hogy teljesen sikerülni fog.

2023. máj. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a sport vált ben. Pl egy 10 kilóméteres futás kiszed minden szart a fejedből. Lassan kezd 2-3 kilivel aztán egyre többet. Valami kellemes, zöld környezetben, ne a körúton. Biciklizés is tök jó! Tekerj fel valami hegyi úton, hogy a hátsódon is levegőért kapkodsz már! 😀 Az "önkínzás" tök jól beválik!

Pánikbeteg voltam. Azóta küzdősportolok, hegyet mászok, futok és montizok. Kutya bajom évek óta! Imádom a mozgást. 41 vagyok és hétfőn tekertem le a balatonra, 150 kilóméter. Szóval nem csak a lélekre de a tesre is szuper hatása van ezeknek!

2023. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!