Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, teljesen értéktelen ember vagyok és az életemnek sincs semmi értelme. Minél jobban megismerem magam, annél inkább ezt érzem. Nem érzem jól magam a munkahelyemen, egyáltalán nem becsülik meg a munkámat, és úgy látom a többiek mind jobbak, kedvesebbek, ügyesebbek. A gyerekeim nevelését is rosszul csinálom szerintem. Igazából nem szeretem magam, ki nem állhatom magam, sokszor másokról rosszakat gondolok, irígykedek rájuk. A pszichológus nem hiszem, hogy segíthetne, nem tud engem megváltoztatni. Nem tudom, mi lenne jó, egy másik állás, ahol jobban megbecsülnek? Nem tudom, nem találok semmi jót az életemben, unalmas, egyhangú és értéktelen. Mit kéne tennem, hogy jobban érezzem magam?

2023. máj. 6. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:

"Igazából nem szeretem magam"


Hallottam olyat, hogy ebbe az állapotba akkor kerülünk, ha mások nem szeretnek minket, vagy ha hosszú ideig nem szerettek minket, ilyenkor beépítjük magunkba a gyűlölőinket.


"sokszor másokról rosszakat gondolok, irígykedek rájuk"


Ez meg szerintem természetes ha hosszú ideje rosszul vagyunk és nincs semmi érdekesebb ami felé terelhetnénk a figyelmünket.


"egy másik állás, ahol jobban megbecsülnek?"


Az lehet segítene, főleg ha olyan munka lenne, aminek az értelmét is látod, na és persze eleget hoz a konyhára.


Lehet segít, ha hallgatsz olyan beszélgetéseket, amik foglalkoznak hasonló témákkal, pl.:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLqlCwX74jmVLxKCpwq1zV..


https://www.youtube.com/@zen108

2023. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!