Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos betegként miért...

Szorongásos betegként miért vannak hullámvölgyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 6-7 hónapja nagyon erős szorongó beteg vagyok (családban történt haláleset, munkahelyi nehézségek, anyagi gondok miatt), voltam pszichiáternél is, írt fel gyógyszert, de megpróbálnám leküzdeni először hagyományos módszerekkel.


A pszichiáter beszélt, hogy írhat fel antidepresszánst, de 4-8 hét alatt várható, hogy kifejti majd a hatását, ezért egyelőre azt nem kértem.


Aktívan 2 hete kezdtem el foglalkozni a problémámmal. így nem csodálom, hogy vannak hullámvölgyeim, ha gyógyszerrel is ennyi idő volna a javulás, hát még nélküle.


Amilyen állapotból indultam: állandó pánikrohamok, nem volt kedvem kikelni az ágyból, táppénzem voltam, 14-16 órákat is tudtam az ágyba feküdni úgy, hogy nem csináltam semmit. Nagyon gyorsan elfáradtam, pedig alig csináltam valamit.


2 hét óta:

Elkezdtem sportolni, konditerembe járok, futni. Sokat olvasok. Az internetezést teljesen kerülöm, nem vagyok már telefonfüggő, hogy folyton rajta lógjak.


Viszont: 2-3 aktív pörgős napot követően mindig jön nem törvényszerűen egy 4. nap, amikor borzasztó lehangolt vagyok, nagyon fáradt. Ha előjön a szorongás elkezd fájni a hátam, ami a mellkasomba sugárzik és egész nap rosszul tudok lenni, nem pánikroham szinten, de a rossz gondolatok meg a szorongás gondolata előjön.


Igazából nem tudom mi a kérdésem, nem vagyok lehangolt, csak olyan fura, hogy egy aktív, vidám napot másnap követi egy ilyen, úgy hogy pont nem az előzte meg, hogy egész nap testpedtem.


Ne legyek türelmetlen magammal? Tekintsek erre a túrára úgy, mint a gyógyszerre, hogy majd egy 4-8 hét múlva várható egy stabilabb élet?


2023. máj. 7. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok jelenleg. Nekem is vannak jobb és rosszabb napjaim. Van, amikor alig érzem a szorongás jeleit magamon,felszabadultan tudok boldog lenni, de vannak napok amikor folyamatosan sírhatnékom van,és semmihez nincs kedvem. Szerintem ez egy hosszú folyamat,amiben vannak visszaesések. Nehéz leküzdeni, az biztos. Folytasd amit csinálsz, jó úton haladsz!
2023. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Foglalkozzatok vele, mert egyszer csak állandósul a hullámvölgy. Tudom, beleestem.
2023. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!