Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ballagásból tragédia. Hogy...

Ballagásból tragédia. Hogy lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, nekem nincs családom. Én 18 vagyok, bátyám 33.

Kezdjük ott, hogy a bátyám már nagyon durva dolgokat tett velem. Anyukám skizofrén, és egyhén szólva sem jó anyuka. Állandóan őt védte, és elvárja a testvérem hogy én tartsam el a saját anyám. Diákmunkázom, egy élősködő malacot, aki nem dolgozik, és a saját fiának a halálát kívánja, na egy ilyet nem támogatok. Ő sem támogat, családi, gyerektartásból élt, meg amit kap járadék.

Testvérem állandóan arra buzdította a saját anyámat, hogy ne érettségizek le, hanem küldjön el dolgozni. Testvérem folyamatosan átvert, karácsonykor beígérte hogy eljön értem autóval, mert dolguk lesz a városban. Eljöttek, de nem vittek el, az volt, hogy 24-én azt mondta menjek vonattal, de majd felhív melyik vonattal. Azota se hívott.

Szombaton ballagtam. Meghívtam a ballagásra. Annyi nem volt benne hogy legalább annyit mondjon hogy gratulálok. Egyetlen egy rokonom se jött el a ballagásomra...


Anyukám meg skizo, aki mindvégig rosszakat kivánt nekem. Rohadt sokat szenvedtem miatta. De amikor bátyám után futkosott(drogozott, bírságait fizette, amikor bűneseteket követett el), amikor 7 éves voltam az nem volt probléma egyik félnek sem. Konkrétan bátyám miatt nélkülöztem egész életemben, és akkor anyukám lett skizofrén, előtte jó anya volt. Egyre skizobb lett 2013 óta, 2018 óta súlyos. Háziorvosa se csinál semmit, mert nem kötelező, hanem önkéntes minden.

Én suliba se tudtam járni.

Legszívesebben írnék egy levelet a bátyámnak, ahol az orra alá dögölhetem a dolgokat. Mit tegyek?



2023. máj. 7. 22:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, írj
Ne. Konfliktus forrás lenne.
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Kit érdekel?

Kezdd el élni a saját életed, próbálj meg leválni róluk, aztán onnantól végre jó lesz.

2023. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az hogy kit érdekel? Nekem tudod milyen szégyen volt ez hogy csak én mentem egyedül haza? Egyedül voltam? Fogalmad sincs szerintem. Senkim se volt évek óta.
2023. máj. 7. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Anyukád beteg. Nem ő utál téged, hanem ez komolyan nagyon komoly betegség, csúnyán mondva ő már nem az az ember aki volt. Nincs képben.

A bátyád ha meg ilyen gerinctelen te se foglalkozz vele.

Ha most érettségizel utána menj el dolgozni és költözz el, ha nem idén érettségiznél akkor még mindig elmehetsz otthonról. ( a gyári munkák és még sok más tisztességes kétkezi munkahelyek adnak szállást)

Munka mellett meg befejezed a sulit estin.

2023. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

És ez miért lenne szégyen vagy egyáltalán szerinted kit érdekel rajtad kívül hogy egyedül mentél haza? Felnagyítod a semmit öcskös. Egy ballagás egyáltalán nem jelentős dolog nem kell túlmisztifikálni.


Az viszont hogy van egy skizofrén anyád és egy szemét batyád akivel jobb nem tartani a kapcsolatot az már egy olyan probléma amit jobb ha kezelsz. Ahogy a #1-es hozzászóló írta legjobb ha a saját lábadra állsz és elkezded élni az életet, de tőlem siránkozhatsz életed végéig azon hogy nem mentek el a ballagásodra...

2023. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es,inkabb fejts keresztrejtvenyt ilyen zero empatiaval.

Nyilvan lattak, sajnalnak, nem itelnek el, de latjak, hogy nem szokasos diaknak valo eleted van.

Igen, anyad valoban nem tehet rola, beteg. De te sem tehetsz rola, hogy amig elszenvedoje vagy, nem tudod szeretni.

A batyad szereld le, semmit ne irj, ne mondj neki. Anyad terheit nem viheted, bar ez nagyon kegyetlen. Van orszag, ahol jarna neki annyi, hogy elvegetalgasson onalloan, de az nem Magyarorszag.

Menj dolgozni, es tanulni tovabb, barmi is legyen az, normalis korulmenyek kozt tudsz majd. Nem keso, van meg, aki kesobb tette.

Es ha ne is zuditsd ezt, de ne is titkold masok elol. Illetve ne akarj olyannak latszani, ami meg nem vagy.

Szabadulj ki ebbol. Es persze olyan parkapcsolatba se menekulj, ahol ki leszel szolgaltatva egy hasonlo embernek.

Nem tudok ennel tobbet mondani, de nagyon kivanom, hogy legyen sajat eleted.

2023. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizz le, legyél büszke magadra, utána állj munkába olyan helyen, ahol munkásszálló is van, ezeket meg hagyd magad mögött. Mintha sose lettek volna. Nem történt semmilyen tragédia. Tudtál suliba járni, ha egyszer ballagsz, most az érettségivel foglalkozz.
2023. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Kamumester, mennyit kell gondolkodnod egy ilyen sztori kidolgozásán, hogy etethesd a naiv gyakorisokat?
2023. máj. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ma fogom elkezdeni az első érettségit. Akkor jobb ezektől elszakadni. Csak ha lesz mondjuk párkapcsolatom akkor elég ciki lesz ez, ha felmerül, hogy nem megyünk meglátogatni anyudat.. egyéb ilyen dolgok, ez sajnos bennem él.
2023. máj. 8. 07:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az még odébb van és lényegtelen. A leendő párodnak te fogsz kelleni, nem a családod. A család a legtöbb esetben pont hogy keresztbetesz a párkapcsolatnak.
2023. máj. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előzmények után pont az a nyomorult ballagás szerintem semmit nem számít, a legostobább és legfelejthetőbb esemény a családi bulik között. Anyád, tesód miatt meg később sem kell majd neked szégyenkezned, nem te választottad őket erre a szerepre, a lényeg hogy egyszer majd te legyél jó szülő.
2023. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!