Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős derealizáció, sűrű...

Erős derealizáció, sűrű "mentális köd" érzete a fejemben. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sok évvel ezelőtt jártam pszichiáterhez, szedtem gyógyszert is generalizált szorongásra, akkor is jelen volt ez a tünet és iszonyatosan nyomasztónak éltem meg. Egy ideje vannak párkapcsolati nehézségeim, fél éve nagyon megfeszített tempóban dolgozom, sok-sok ideget, kattogást nyomok el magamban. Múlt héten eléggé levert egy léguti fertőzés, nagyon fura ijesztő dolgokat éreztem, ki sem mozdultam szinte és napról napra jobban szorongtam, egyre kellemetlenebb derealizációs állapotba kerültem. Ma már dolgozom, de nagyon furcsa, kétségbeejtő és nyomasztó a közérzetem emiatt. Mintha teljesen le lennék kapcsolódva a valóságról. Valakinek hasonló tapasztalat?

2023. máj. 8. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet csak túlterhelt vagy és jelez a tested, hogy kicsit meg kéne állni.

Én akkor éreztem ilyet, mikor évek óta nem voltam nyaralni (mert nem volt rá anyagi keretem), aztán egyszer csak besokallt a szervezetem a mókuskeréktől.

2023. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
aludni kellene eleget, nekem is ez a bajom, naponta 2-3 órát alszok.
2023. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiégés, leterhelt idegrendszer.
2023. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért ijeszt meg, mert annyira bizarr és nyomasztó érzéseket érzek, ugyanakkor kézzelfoghatatlanok is. Mintha egy nagy ködös, szorongással, félelemmel teli felhő lenne a fejemben. Néha olyan “erős”, hogy lever a víz is... persze külső szemlélőnek max annyi tűnik fel, hogy zaklatott vagyok.
2023. máj. 8. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
valószínű pánikzavar közeli érzet, csak nem bontakozik ki, szerintem foglalkozz vele mindenképp, hogy ne legyen rosszabb
2023. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok... Próbálok megfelelően táplálkozni (mind kaja, mind vitaminok), többet aludni, visszább venni a tempóból. Ha nem sikerül, akkor nyilván újra doki.
2023. máj. 9. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia :) én hónapokig küzdöttem vele, stressz-trauma-fáradtság és bármi hasonló kiválthatja.
2023. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!