Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy keressek pszichológust?...

Hogy keressek pszichológust? Honnan tudjam, hogy tényleg jó? Milyen árban van mostanában?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát a gatyád rámegy, ha huzamosabb ideig kell járni. Én nem sokszor voltam, nem is engedhetném meg magamnak a havi 8-10 ülést. Nekem 15.000Ft/ 50 perc volt.
2023. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

"Hogy keressek pszichológust? Honnan tudjam, hogy tényleg jó?"


Legjobb ismerős ajánlása alapján. Vagy interneten nézz utána, milyen vélemények vannak róla. De kétségkívül nagy lutri, és minden óra sokezer forint, szóval ha 4-5 óra után érzed azt, hogy nem tudsz vele együttműködni, akkor elég sok pénzed elment rá hiába.

Az árakat esetleg megtalálod a honlapján vagy ahol hirdeti magát. Vagy telefonban is rákérdezhetsz.

Érdemes rákeresni néhány pszichológus honlapjára, hogy legalább viszonyítani tudj az óradíjaknál.

Méregdrága dolog, de mindig is az volt. Nem véletlen, hogy csak a társadalom felső középosztálya (és az afölöttiek) tudták mindig is igénybe venni.

2023. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok és a pszichológuskereső honlapot ajánlom. Ott olvashatsz bemutatkozást, értékeléseket, árakat. Az ár szakemberfüggő, 5 és 50 ezer ft/óra közt bárhol mozoghat.


Kedves 1-es havi 8-10 alkalom rettenetesen sok. A pszichológus ajánlotta, hogy járj ennyit? Heti 1 az általános/javasolt.

2023. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

Megnéztem az oldalt, úgy tűnik erre még fel kell készülnöm anyagilag, de nagyon hasznos, köszönöm

2023. máj. 12. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:

A SOTE Magatartáskutatóban vannak ingyenes terápiák is.

[link]

A Tündérhegyen csoportosak, ingyenesen, de oda beutaló kell a kerületi pszichiátertől.

2023. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg elég drága kb 12-15 ezer körül van mostanában egy alkalom de valahol akár 18-20 ezer ft is lehet egyetleg óra (50 perc).


Havi 8-10 alkalom tényleg nagyon sok én általában kéthetente szoktam járni (de úgy erzem használ nekem eleg ennyi is.)

Illetve idén tavasszal ideiglenesen hetente járok de vissza fogunk állni hamarosan a ketheti gyakoriságra. Én 12 ezret fizetek 50 percért és elvileg ez még jó ár.

2023. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ár Budapesten 14-30.000/45-50 perc. Pszichofészekben pl. az alsó határon, szabadúszóknál vagy kisebb “rendelőkben” a felső határon mozog az ár.

Szerintem meg pont ez az a téma, ahol TILOS ajánlások alapján menni. Egyszerűen meg kell szerezni benne a rutint, s csak abban érdemes segítséget kérni/elfogadni, hogy mik a jelei annak, hogy jó-e neked a terapeuta vagy nem. Így időt/energiát spórolhatsz. Mert aki jó a barátodnak, az neked nem biztos, hogy jó lesz. Mert mások vagytok, mást hoztok otthonról. Én is még az elején ajánlásra mentem, voltam egyetemi tanárnál, népszerű magazinnak író pszichológusnál, olyanoknál, akit a barátaim imádattal ajánlgattak, hogy mennyire jó volt nekik, és… nekem nem volt jó! Nem működött velük, némelyiktől a hátamon felállt a szőr vagy légzőgyakorlatokat mutatott óránként 15 ezerért, vagy csak mosolyogva bólogatott egész idő alatt. Na, de nyilván ez is segít valakinek.

Pl.általánosságban nem jó az a szakember, aki ellentétes érzelmeket fejez ki, pl.elbagatellizálva a te érzéseidet, felidegesedik, aki véleményt alkot, megpróbál rávenni dolgokra, döntésekre, akinél látszik, hogy személyes érintettsége van és nem kezeli. Egy jó terap együttérző, támogató, többet kérdez, mint kijelent, nem ad a szádba dolgokat, nem analizál, az összefüggésk felismerésében kérdésekkel terelget, elfogadja, ha valamire (még) nem látsz ra, vagy máshogy látod.

2023. jún. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!