Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet bármilyen pszichológiai...

Lehet bármilyen pszichológiai magyarázata, hogy mostanában többet és élénkebben álmodok?

Figyelt kérdés
Úgy egy fél éve kezdődött. Először csak egy-egy furcsán élénk, részletes és valóságszerű álmom volt. Aztán egyre gyakrabban lettek, és egyre jobban kapcsolódtak a valós eseményekhez. Például eleinte az álmomban azt ettem, amit előző nap elterveztem, hogy másnap főzök. Aztán elkezdtem a karakterekkel álmodni, akikről elalvás előtt olvastam. Mostanra pedig olyan valós eseményekrl álmodok, amik nem is közvetlenül az én életem részei, csak mesélték nekem, például egy randirók, amire a barátnőm megy és nagyon izgult előtte. Eddig is voltak furcsa álmaim, és viszinylag sokszor emlékeztem rájuk, de sose volt közük a valósághoz, és általában csak képek matadtak meg, most viszont nagyon éles és filmszerű az egész. Konkrétan volt olyan álnom, aminek volt kezdete és befejezése, mint egy rendes filmnek. Mit jelenthet ez? Túl felszínesen alszom? Vagy a tudatalattim küzd valamilyen elnyomott dologgal? Kellene pszichológushoz fordulnom ezzel? Ne értsetek félre, nem az ezotérikus része érdekek a dolognak, csak hogy utalhat-e az "álmodási stílusom" megváltozása valami problémára, vagy engedjem el és élvezzem az álmaimat? Előre is köszönöm. :)

2019. febr. 3. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell pszichológushoz menned, mert furcsákat álmodsz. Sok minden okozhatja, amik általában bagatel dolgok. Több inger ér, többet agyalsz, többet révedezel a múlton, jövőn, izgalmasabb filmeket nézel, stb. Az agy tudja a dolgát, szelektálni, csoportosítani fogja az információkat.
2019. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindig is álmodtál, csak mostanában kezdesz emlékezni is rájuk, több részlet marad meg ébredéskor. Valószínűleg az alvás minősége változott meg, pl. stresszforrás jelent meg vagy szűnt meg, stb. Megnyugtatlak, az álmok általában ilyenek, csak neked ezek szerint még újak.
2019. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!