Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek ha...

Mi értelme van az életnek ha senkit nem érdeklek?

Figyelt kérdés
Senkit nem érdeklek csak amíg eljátszom hogy jól vagyok. Én nem kapok együttérzést ha problémám van és van elég sok lelki bajom. De másnak rosszabb attól még nekem nem lesz jobb attól én még nem leszek boldogabb hogy mások jobban szenvednek. Szenvedés az egész élet. Pszichológusra nincs pénzem hogy legalább valaki meghallgasson eljátsza hogy érdeklik a problémáim. Ha nincs az embernek pénze haljon meg ezek szerint. És akkor még csodálkoznak hogy ennyi az öngyilkosság meg tele van Magyarország alkoholistákkal. Azt mondják mindig van kiút de ha nincs pénze az embernek akkor nem tud segítséget kérni. Én meg már nem tudok úgy tenni hogy szeretem ezt az életet a legtöbb ember szenved és ez senkit se érdekel.

2023. máj. 19. 13:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Lehet ezzel nem leszek népszerű, de ha valakinek 100 kudarca van akkor a 101. is az lesz. Mert az emberek összeszoknak és idővel lesznek fontosak egymásnak. Ha valakinél ez 100szor nem jött össze ott valami hiba van. Értem ezalatt hogy 100 emberrel randizgatott, töltöttek időt és mégse lett belőle komoly, nem 100 jobbra húzás a tinderen.
2023. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én világéletembe egyedül voltam, persze volt akit kedveltem, szerettem volna vele lenni, megismerni, de ő nem kért belőlem, úgyhogy marad az egyedüllét, de nem vagyok depressziós, elfoglalom magam egyedül is, legalább nem kell azon stresszelnem magam, hogy megcsalnak
2023. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

#11.Amúgy az emberek tanulnak a hibáikból, lehet azt mondani hogy 100 kudarca volt valakinek de remélhetőleg egyre jobb lesz benne.

Elvégre tapasztalattal és gyakorlással tanulható.

Ami nehéz, az hogy lazának és természetesnek kell lenni a 101. kudarc után is, ez meg nem fog menni egy lelkileg instabil embernek.

Ezért kell először az embernek önmagát "megjavítani".

2023. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

11-es: egyáltalán nem törvényszerű, hogy ha százszor csalódtál, akkor a rá következő is kudarc lesz, sőt a nagy számok törvénye alapján minél többet próbálkozol, annál nagyobb a valószínűsége, hogy egyszer csak sikerül, hiszen ahogy a 13-as is nagyon okosan leírta:

egyre több tapasztalatot szerzel és remélhetőleg fejlődsz, finomítasz, változtatsz, tanulsz és csiszolódsz, érettebbé válsz és egyre alkalmasabb a feladatra és egyre megfelelőbb embereket szemelsz ki magadnak, egyre inkább letisztul a kép és csökken a hibalehetőség.

Gyakorlat teszi a mestert..


Lelkileg instabil ember viszont mit tud nyújtani?

Üres tálból nem lehet közösen cseresznyézni...


Sokan egy társtól várják a megváltást, hogy jaj de jó lesz nekik akkor, de bsszus: előbb legyél már jó, hogy jó lehess másnak is!!


Ne kapni akarj, hanem adni - ez a sikeres párkapcsolat alapja tapasztalatom szerint!

2023. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Senior Séf ***** válasza:
59%
Nyugi, ezen a kamaszkori világfájdalmon mindannyian átestünk. Túléltük és megtanultuk, hogy kikerülve apuék védőszárnya alól, már semmi sincs ingyen. Mások érdeklődése sem, azért is tenni kell.
2023. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
28%
Bocs, nem olvastam végig az összes választ. Ha senkit nem érdekelsz, akkor annyi, de a lényeg, hogy téged érdekel-e valami vagy valaki. Ez a lényeg.
2023. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

"Én nem kapok együttérzést ha problémám van és van elég sok lelki bajom."


Nagyon őszintén: az miben fog segíteni, ha valaki leül melléd és együtt sír veled, hogy jaj, szegény, tényleg de nyomorult is az életed?


Azzal megoldódnak a gondok? Nem. Csupán kiszolgálja azt az igényedet, hogy együtt sajnálkozzatok feletted.

Igen, kemény szavak ezek, tudom. De azt is tudom, hogy kollektív sajnálattól még senki nem állt talpra. Te oedig elvileg azt szeretnéd, nem?

És ha azt mondja neked valaki, hogy másoknak is szar, nem azért teszi, hogy ettől neked jobb legyen. Csupán rámutat, hogy az élet nem mindig rózsaszínű, minden embernek van gondja, baja, van, akinek sokkal nagyobb, mint a tied. Mégsem az önsajnálatot választja, és nem a menekülést keresi, hanem a MEGOLDÁST!


Megtennéd, hogy leírsz egyet a prblémáidból? Mondjuk azt, amelyiket te a legnagyobbnak érzed.

2023. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Írj, kérlek. Szerintem tudnánk miről beszélni.
2023. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

"addig meg menj el egy állatmenhelyre önkéntesnek!"

Vagy inkább egy embermenhelyre!

2023. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!