Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ráfüggtem a video játékokra....

Ráfüggtem a video játékokra. Mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy 18 éves fiú vagyok. Régen nem érdekeltek annyira még a video játékok. Láttam youtubeon ezzel kapcsolatos videókat de valahogy nem kötötték le a figyelmemet. KB egy fél éve lett egy haverom. Ő rengeteg videó játékkal játszik. Mondta hogy meg van neki a csgo és a pubg (aki esetleg nem ismerné ezeket a játékokat ezek lövöldözős játékok) és már nem használja őket és nekem adná. Először nem akartam elfogadni tőle de aztán úgy voltam vele hogy miért ne próbáljam ki. Haza mentem és elkezdtem játszani velük. Nagyon élveztem a játékot. Innentől kezdődött el nálam ez a függőség. Elkezdtem azt érezni hogy amikor nem játszhatok ezekkel a játékokkal lehangolt vagyok és feszült, nincs kedvem semmihez, nem köt le semmi, enni se tudok mert étvágytalan vagyok de amikor végre leülök a számítógép elé és elkezdek játszani boldog leszek és ez kB nálam a nap fénypontja. Sajnos anyukám is használja ezt a számítógépet és volt olyan este amikor szüksége volt rá. Akkor egész este stresszes voltam, nem kötött le semmi és aludni is nagyon nehezen tudtam. Nem egyszer volt olyan hogy amikor anyukámnak kellett a számítógép és nem játszhattam nagyon ideges voltam és olyan emberekkel is veszekedtem akik semmi rosszat nem tettek velem. Mit csináljak hogy ne legyek ennyire függő? A video játékoktól nem akarok meg vállni de mit csináljak hogy ne függjek tőlük ennyire? És miért van az hogy az első kipróbálás után függtem rájuk mert előtte ugye abszolút nem érdekeltek?

2023. máj. 20. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Béna sztorik gyártása helyett menj sétálni pistike, szép idő van.
2023. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azért szoktam játszani, mert nem érzem eléggé, hogy sikerülnének dolgok. Amikor mégis sikerül valamit megcsinálnom a való életben (akár olyan apróságot is, mint elmosogatni, levinni a szemetet), akkor kevésbé vágyom hogy játsszak.
2023. máj. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szokj le róluk.
2023. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!