Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy nem látom az...

Normális hogy nem látom az élet értelmét?

Figyelt kérdés

Normális az hogy nem tartom az emberi életet jó dolognak? Se a társadalom működését legszívesebben kiköltöznék valami lakatlan szigetre ha lehetne. Nem érdekel semmilyen munka nincs hobbim nem is vágyom semmire mert nincs motivációm. Hiába megyek el sétálni pl. egy szép helyre nem tudom élvezni mert az jut eszembe hogy az emberek úgyis tönkreteszik teleszemetelik stb.

Tehát nem szeretek élni ez normális jelenség?



2023. máj. 21. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért költöznél el, ha semminek sincs értelme?
2023. máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Igazából elég gyakori, szokványos jelenség, tehát nem tudom, hogy lehet-e így azt mondani, hogy nem normális. Többen vannak így velemint gondolnád. Viszont valaki megtalálja a célját. Valaki cselekszik, valaki meg csak vár és sétálgat. Valamilyen irányba muszáj lenne elmozdulnod.

Próbáld ki, hogy hetente kétszel elmész kondizni egy hónapig. Csak próbáld ki. Az elején kimerítő lesz, de a vége felé alig fogod várni ezt a 2 napot és a közérzeted is jobb lesz, ezt garantálom.

2023. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert már nem értem meg a többi embert hogyan tudnak máshogy gondolkodni. Gondolom velem van a baj de akkor se megy máshogy. Egyedül meg talán nyugodt tudnák lenni.
2023. máj. 21. 16:35
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
De mi értelme nyugodtan élni, ha amúgy az életnek nincs értelme?
2023. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert élni muszáj vagyis végülis nem de én nem merem megölni magamat az se biztos hogy sikerülne aztán itt maradnék a családtagjaimra rokantan azt nem szeretném.
2023. máj. 21. 16:57
 6/11 A kérdező kommentje:
De ebben a társadalomban én nem tudok nyugodtan élni mert nem felelek meg az elvárásoknak.
2023. máj. 21. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem is kell megfelelni semmiféle elvárásnak. Bizonyos hangulatokban, vagy pl depresszióban normális amiket érzel. Az a trükk, hogy találni kell valami értelmet, célt az életednek. Ha pl a természetben szeretsz sétálgatni, akkor neked legyen az!
2023. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Nincs értelme
2023. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"aztán itt maradnék a családtagjaimra rokantan azt nem szeretném"

. Tehát az élet értelmének lehetne nevezni, hogy ne okozzunk feleslegesen rosszat a másiknak?

Nekem logikusnak hangzik.


De egyébként lehet bármi az életed értelme, ha úgy döntesz.

2023. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Keress valami hasznos társadalmi ügyet, amibe bele tudsz állni.

Amit leírtál magadról, az alapján nem depressziós vagy.

Sokkal inkább van egy idealizált képed a világról, ami nem találkozik a nyers valósággal.


Ezért írtam, hogy karolj fel egy számodra fontos ügyet, amibe bele tudsz állni.

Máris lesz motivációd.


Továbbá szánj magadra időt és -nem tudom máshogy mondani- beszélgess el magaddal! Kérdezd meg magadtól ol., hogy amiket felvetettél, azok miért bántanak? Miért zavar, ha az emberek teleszemetelik pl az erdőt? Ezt oersze válaszold is meg! Aztán azt is, hogy milyen ezzel kapcsolatos cselekedet nyugtatna meg?


Minden kérdésedre benned van a válasz, csak merj őszínte lenni magadhoz!

2023. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!