Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy legyek normális?

Hogy legyek normális?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagyon belemenni, napokig írhatnám a sztorikat, inkább csak összegzem:

Szinte bármit megtettem régen egy kis figyelemért, néha most is. Jól esik, a suliban is én voltam a nagyszájú gyerek, akit sokan jófejnek tartanak, de csak azért voltam olyan, amilyen, mert legalább addig is rám figyeltek. Persze ez nekem akkor még nem tűnt fel.

Számomra minden cél, amit kitűztem magam elé, részben csak azért motivál, mert tudom, hogy azzal talán egy picit felfigyelnek rám az emberek.

Példa: Szép, jó állapotú veterán autóm van, ritka típus. Nagyon jó érzés, mikor odajönnek, kérdezősködnek, dícsérik az autót.🤷‍♂️ Valahol ez is motivál.

"Jófejnek" is csak azért tartanak sokan, mert úgy nagyjából sikerült kitapasztalnom azt, hogy mikor mit kell mondani, hogy annak tartsanak. Ez nem én vagyok, ezelőtt egy gátlásokkal teli, csendes "jó kisfiú" voltam. Utáltam az olyan embereket, amilyen most vagyok. Tulajdonképpen ők tettek ilyenné.

Ez normális? Mit tegyek, hogy ne függjek másoktól ennyire? Mi motiváljon, ha nem az, hogy másokhoz viszonyítom magam?



#élet #felszínesség #motiválatlanság #értelme #Ez csak a látszat #Nem tudom örökké megjátszani magam
2022. ápr. 7. 21:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaa, úgy boldog igazán még sose voltam🙄 Az eddigi életem fele szorongással, a másik fele meg a "csak legyen már vége a mai napnak" hozzááll@ssal telt.
2022. ápr. 7. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, benne van egy fajta kényszer ami hasonlít a tiedhez. Mindenhova úgy járok mint egy full gazdag. Nem vagyok szegény, van pénzem, de felesleges millióim nincsenek. Sok mindent megtudok venni. De állandóan bennem van az hogy mindig elegánsnak és igényesnek kell lennem, kb.túlöltözök mindenhova.



Ne nagyon foglalkozz az emberek véleményével hogy ki mit gondolhat, meg milyen a másik. Tudom milyen érzés szorongással élni, nekem az segít ha növelem az önbizalmam.

2022. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az már jó, hogy felismered, hogy valami nem oké.

Igazából eredményt akkor tudnál valószínűleg elérni, ha szakember segítségével feltárnád az okokat, és szép lassan elindulhatnál olyan irányba, amibe tényleg akarsz.

Pszichológus, pszichoterapeuta. Nem fogod megbánni, ha rászánod magad. A változás így is a te érdemed lesz.

2022. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit érdekes, mert találtam hasonlóságot az én életemben is magamra vetítve.
2022. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!