Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A dopamin és a szerotonin...

A dopamin és a szerotonin miért okoz boldogságot?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy valami kémia jelátvitelt csinálnak de ez miért okoz boldogságot? Az hol keletkezik az agyban?

2023. máj. 22. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem erre a googlén szakmaibb választ találsz, mint itt.
2023. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
2023. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De wikin semmi értelmeset nem írnak még az angol verzióján sem
2023. máj. 22. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
3mas: azért raktam be a chat gpt-t mert ő mindenre tud választ adni
2023. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De várjál legenerálom helyetted a választ.

Ezt írja:A dopamin és a szerotonin az agyban található neurotranszmitterek, amelyek az érzelmek és a hangulat szabályozásában játszanak szerepet. A dopamin a jutalom és a motiváció neurotranszmittere, és aktiválását számos tevékenység vagy ingerek (pl. étel, szex, sport, zene, társas érintkezés stb.) eredményezi. A dopamin aktiválása boldogságot, elégedettséget és örömöt okozhat.


A szerotonin pedig a boldogsághormon, mivel az emberek boldogságérzetével és hangulatával van összefüggésben. Az agyban az alacsony szerotoninszint depresszióhoz, szorongáshoz és agresszióhoz vezethet. A szerotoninnak számos szerepe van a testben, és az egészséges szinten tartása fontos a mentális és fizikai egészség szempontjából.


Összességében a dopamin és a szerotonin aktiválása pozitív érzelmeket és boldogságot okozhat, mivel fontosak a belső jutalmazási rendszer és a hangulat szabályozása szempontjából.

2023. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom ennél szakmaibb választ ő sem ad.
2023. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!