Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ezzel a helyzete...

Mit csináljak ezzel a helyzetemmel?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy egyre feszültebb, egyre türelmetlenebb vagyok az élet minden területén. Konkrétan ha nincs az agyam valami számomra érdekes dologgal lefoglalva folyamatosan, akkor konkrétan elkezd a kezem remegni, nagy levegőket kell vennem és amolyan világból kirohanós érzésem támad, ami ha nem is olyan erős mint egy pánikroham de hajaz rá.


A legrosszabb ebben, hogy egyre kevesebb dolog köt le és foglal le, szóval ami eddig örömet okozott vagy érdekesnek találtam is kezd már csak nyűg lenni (pl. hobbi) és nincs kedvem hozzá, ugyanakkor meg tudom hogy kéne valami hasznosat csinálnom.


Röviden ennyi lenne a gondom. És napok hetek óta nem is jól alszom.


2023. máj. 23. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a 21.század problémája is egyben. A kényelmes digitális világ ezt tette velünk ami ingeréhessé tett minket. Minden azonnal, gyorsan, csillogó legyen és tökély, várakozás és fáradozás nélkül. Mikor mentél utoljára természetbe, jó levegőre? Csak ülni a padon, és hallgatni a madarakat, bámulni a tó partján a kacsákat, a víz fodrozódását? Mit építettél utoljára a két kezeddel?

A jóga rohadt jó dolog erre, ellazítja a tested, légzésgyakorlat is közben. Ellazulsz, kellemes zenét hallgatsz, nem agyalsz, csak befelé figyelsz.

Neked ezekre lenne szükséged.

Kapcsold ki pár napra az internetet és kezdj el rendesen élni.

2023. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 mostanában kint vacsorázunk a teraszon kertes házunk van, szoktam levegőn lenni, játszok a kutyával, kicsit kertészkedek, ilyenek. Lehetne többet is kint lennem illetve pl. kerékpározni stb.


"Kapcsold ki pár napra az internetet és kezdj el rendesen élni."


Kösz, napi 9 óra a munkahelyen, pénteken is hatot, bejárás kétszer fél-háromnegyed óra naponta, minden reggel ötkor kelek, tízkor fekszek.


"Csak ülni a padon, és hallgatni a madarakat, bámulni a tó partján a kacsákat, a víz fodrozódását? Mit építettél utoljára a két kezeddel?"


Ha tudnád hogy egyébként én pontosan ilyen vagyok, aki ezt szereti... bár én a turisták által ritkán járt erdőket preferálom.

2023. máj. 23. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!