Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne olyan dolog, ami ha...

Lenne olyan dolog, ami ha megtörténne akkor öngyilkos lennél?

Figyelt kérdés

Kezdem én:

ha a szüleim meghalnának, ha a szüleim ellenem fordulnának, ha olyan életem lenne ahol nem számítok a családomnak és senki sem szeret, ha az egyik szülőm rákos lenne, ha le kéne vágni az egyik végtagomat mert csak úgy menekülhetne meg az életem, ha megvakulnék, ha a spirál, rendben megjött menzeszek és 2 heti tesztelés ellenére mégis rejtve maradna előttem egy terhesség és kifutnék az időből szóval meg kéne szülnöm, ha elrabolnának és agyba-főbe kínoznának és esélyem se lenne a szökésre vagy hogy ennek valaha vége lesz, ha véletlenül elkövetnék valamit a közlekedésben ami miatt börtönbe vagy diliházba kéne vonulnom.


Más nem jut eszembe, kb így ezeknél mondanám azt hogy köszönöm szépen én itthagyok mindent.

De majd ha a szüleim elmennek egyszer, akkor én úgy tervezem hogy meg fogom lépni.


27/n



2023. máj. 24. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Régen többször próbálkoztam, még most is nagyon nehéz még mindig a mentális problémáim miatt, de már maximum akkor tenném meg, ha hajléktalan lennék és ahogy írtad, ha elrabolnának és kínoznának, bár ennek azért elég kicsi az esélye.

31/n

2023. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én ha hajléktalan lennék, akkor nem lennék öngyilkos hanem megtennék mindent hogy ne legyek hajléktalan. Bár én egyszer majd sokat fogok örökölni és ha akarom 3-4 lakás is van ahol álomra tudom hajtani éjjel a fejemet, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget de elfogadom hogy más úgy döntene ha hajléktalan lenne.
2023. máj. 24. 08:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Nem tudok elképzelni olyat.

Talán, ha olyan betegség vagy baleset érne, hogy nem tudok önálló életet élni. De akkor már lehet, hogy arra sem lennék képes. De úgy nem szeretnék élni az biztos.

2023. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális hogy ennyire függsz a családodtól. És nagyon kiszolgáltatott vagy, mert valószínűleg akkor is így éreznél, ha érdemtelenek lennének rá. Bármit megtehetnének veled.

Nem csak a családod jelenthet védelmet, menedéket, bárki lehet a családod.

2023. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem is vannak extrém rossz gondolataim, de öngyilkosság Semmiképpen sem bármi történik. Esetleg halálba mennék valamiért vagy valamiért. Sokszor képzelem magam bele a Bahmut vagy dombasz húsdarálóban szolgáló ukrán és orosz emberekről. Ha ezt a keveset is elvennék tőlem halálomig ragaszkodnék és szembe mennék vele, és azt akarnám első sorban legyek ott a fronton és nem gyáván párnák közt halok meg. Pedig közöm sincs a katonákhoz. Azt, hogy szándékosan eldobjam magamtól az életet meg mind azt ami fontos nekem soha nem tenném meg.
2023. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lenne.Sok minden, de remélem egyik se fog bekövetkezni.
2023. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, és nem is gondolozok ilyen hulyesegen sose
2023. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Angliaban azt latom, hogy iszonyu tragediak utan, pl ket gyerekuk elvesztese utan emberek talpon akarnak maradni. Tartasuk van. Szenvednek, de ezt valami jo ugy szolgalataba akarjak allitani. En igy latom normalisnak.
2023. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Life goes on, ahogy a mondás tartja.


Törökországban a földrengésben 45 ezer ember halt meg.

Ha átlagosan 4 hozzátartozóval számolunk az azt jelenti, hogy 200 ezer ember gondolkozik szuiciditáson.


De nyilván nem gondolkozik, mert menni kell tovább és csinálni az életet.

Az a baj, hogy nagyon elkényelmesedett a mai ember, régen karóba húzták az embereket, még is mentek az emberek kapálni a földekre, nem volt ilyen, hogy jaj anyu elmegyek pszichiáterhez egy kis frontinért mert rosszul vagyok, hogy lehet karóba húznak.


Szedje mindenki magát össze, nagyon nyers de ez az igazság, ha te nem szeded össze magad, ki fogja helyetted?! A gyógyszer? Akkor nincs még meg az akaraterőd a változtatásra.

2023. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer megpróbáltam, nem jött össze. Nem hiszem, hogy lenne olyan dolog, ami miatt újra megpróbálnám. Bármi lesz kibírom még ezt a nyomorult hátralévő max 20-30 évet. Legalábbis remélem nem lesz több.
2023. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!