Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, amikor már csak az...

Van, amikor már csak az öngyilkosság az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kidobtak otthonról. Édesanyám párja eltörte a karom egy sodrófával, mert előző nap öngyilkosságot kíséreltem meg, amint megtudtam, hogy a frissen szívműtött édesanyám covidos lett. Ismerősöknél húztam meg magam, de erős feltételekhez kötve. (Az egész életem feltételekhez kötött szeretetről szólt...) Most egy volt osztálytárs kifizetett nekem egy hónapra egy albérletet, de nem találok munkát, pedig abszolút nem válogatok. Nem hiszem, hogy fenntartható ez az élet, főleg úgy nem, hogy már minden reményt elveszítettem. Januárban szintén szuicid kísérlet miatt vittek pszichiátriára. Sosem bántottam senkit, mégis az kísérte végig az életem, hogy menekültünk, nélkülöztünk, féltünk. Nyújthatnám hosszabbra is a történetet, de nem biztos, hogy hisznek nekem az emberek, csak ki akartam írni magamból.


27/F



2023. máj. 20. 13:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%

Nincs olyan, hogy az öngyilkosság az egyetlen út.

Keress célt, találd meg az életben azt ami örömet okoz és foglalkozz azzal.

2023. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Sablonos válaszokat nem kérek.
2023. máj. 20. 13:56
 3/29 A kérdező kommentje:
Csak az válaszoljon, akit érdekel a problémám.
2023. máj. 20. 13:57
 4/29 anonim ***** válasza:
30%

Érdekel a problémád.

Keress fel egy orvost.

Nincs mit.

Szia.

2023. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Járok orvoshoz, de nem ér semmit. És velem ne flegmázzál.
2023. máj. 20. 14:02
 6/29 anonim ***** válasza:
57%

Te flegmázol olvasd el mit írtál.


Mond el az orvosodnak, hogy nem segít semmit a kezelés.

Feküdj be egy zárt osztályra ahol talán jobban tudnak foglalkozni veled.

Ha nem tudod meglátni az élet szépségeit és csak sajnálod magad elég nehéz lesz talpra állnod.

2023. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, sajnálom magam. Mivel más sosem törődött velem igazán. Most már takarodj a kérdésem alól, és lehetőleg várom az EMPATIKUS válaszokat.
2023. máj. 20. 14:07
 8/29 A kérdező kommentje:
Ez a zárt osztályos célozgatás pedig elég undorító. Rikácsolhatsz, de nem fogok rá reagálni.
2023. máj. 20. 14:07
 9/29 anonim ***** válasza:
64%

Mi az hogy takarodjon innen bárki is, kinek képzeled magad?

Csodálkozol, hogy ilyen stílussal nem kapsz szeretetet senkitől?

Azt kapod az életben amit adsz szóval rajtad múlik mit kapsz.

Kicsit agresszív lehetsz az életben, tényleg a zárt osztály lenne a megfelelő az ilyen embereknek, ha nem tudod értékelni az élet szépségeit nem vagy képes változtatni a sötét éneden akkor mit vársz majd itt kapsz olyan tanácsot amitől boldog leszel?

2023. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Aki depressziós, az nem fog célt találni az életében, nem fog örömöt találni az életében, nem fog szépséget találni az életében, sőt, előfordulhat, hogy egész álló nap egy elsötétített szobában fog feküdni, nem eszik, nem iszik, nem beszél, nem érdekli senki és semmi, stb. stb. stb.


Kérdező, nem az öngyilkosság az egyetlen megoldás. Pszichológusnál és/vagy pszichiáternél voltál már esetleg?

2023. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!