Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem segít a terapeutám,...

Nem segít a terapeutám, konfrontáljam?

Figyelt kérdés

Hosszabb ideje járok már, és úgy érzem, hogy nem történik konkrét változás. Legalábbis nem enyhül a szenvedésem azon a területen, amin enyhülnie kellene. Kerülgetem, mint a forró kását a konfrontálást, pedig a saját pénzemmel és időmmel hazardírozom. Másrészt, egy biztos pont az életemben, mivel nincs szabad kapacitása szinte senkinek sem, csak hosszú, évekig elhúzódó várólisták vannak (hiába magánegészségügy). Hiába mondják könnyen azt, hogy "ne állj le a kereséssel" ha nincs senkinél sem szabad hely.

Fogalmam sincs, hogy mit csinálják, ennek ellenére úgy érzem, hogy ez az érzés kölcsönös, csak ő mégsem dobhat ki engem. Attól félek, ha rákérdeznék, akkor letagadná. Nincs vele egyébként probléma, csak nem tudunk mélyebbre ásni, mivel alig vannak célzott kérdései, de az a legfőbb probléma, hogy nem is nagyon tudunk kapcsolódni egymáshoz, mert úgy érzem, hogy bíráskodik felettem, és nincs eszköztára megküzdeni ezzel.

Mi a fenét csináljak?


2023. máj. 26. 16:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy volt már részem terápiás folyamatban, és ott egészen más személyiségű volt a terapeuta. Úgy éreztem, hogy tényleg érdeklem, bölcs volt, rengeteg élettapasztalattal rendelkezett és mindig be tudott szúrni olyan mondatokat, amik megmaradtak a fejemben és azóta is átsegítenek nehéz helyzetekben. A mostani terapeuta meghallgat, bólogat, és nincs mit hozzám fűznie, kicsit unalmasnak mondanám. Sőt, továbbmegyek, azt érzem, hogy én uralom le az egész terápiás kapcsolatot és ő ezzel nem tud mit kezdeni. Az előző legalább hasonlóan domináns volt, mint én, nem ijedt meg tőlem, ezért együtt tudtunk dolgozni.
2023. máj. 26. 16:25
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem felel meg, váltani kell
2023. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván, de ennél egy kicsit összetettebb a helyzet. Azért írtam ki a kérdést, mert régebben lehetett kapni nagyon jó válaszokat a kérdésekre (most kb 100-ból 1 az esélye ennek), de a covid végével szerintem sokan lejelentkeztek az oldalról. Trollokból is egyre több van sajnos.
2023. máj. 26. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármi zavar a terápiában, jelezd vissza neki a lehető leghamarabb. Nincs értelme annak ha csak kínlódtok, rosszul érzed magad, nem haladtok.


Ettől függetlenül az hogy nem tudtok mélyre ásni, közös felelősség is. Te mennyire vagy nyitott a folyamatban?

2023. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: ha nem akarnám, akkor szerinted feltettem volna ezt a kérdést? arról van szó, hogy csak meghallgat, bólogat, és semmi katartikusan nem mond, semmi maradandót, semmi olyat, ami hatással tudna rám lenni. Az előző terapeutám után valószínűleg már túl magas az ingerküszöböm.
2023. máj. 26. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azért ne maradj nála, mert biztos pont az életedben. Időd, pénzed, mentális energiáidat pazarlod így csak, támogatva egy olyan embert, aki azt hiszi, pszichológusnak lenni kvázi passzív jövedelmből élést jelent. Ha mégsem tudsz valamiért megválni tőle, legalább szembesítsd azzal, amit itt leírtál, aztán meglátod, hogy reagál. Mennyi ideje jársz hozzá?
2023. máj. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6: már legalább egy éve.
2023. máj. 27. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!