Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a pszichológuso...

Mit tegyek, ha a pszichológusomnak az a terápiás módszere, hogy nem vesz komolyan?

Figyelt kérdés
Többször is szóvá tettem már nála, hogy nekem ez nem jó, de ragaszkodik hozzá. Úgy értem, hogy gyakorlatilag már a legelején minden problémámra csak annyit mondott, hogy ezt mindenki így érzi, ez mindenkinél van, ez normális, nem nagy dolog stb. Már eljutottam odáig, hogy semmit nincs is kedvem felhozni nála, főleg nem komolyabb, mélyebb dolgokat. Mit tudnék csinálni, ha kellene pszichoterápiára járnom számos diagnózis miatt, de ő az egyetlen a városban, ahol élek? Kerestem online is, de a többség súlyos depresszióst nem vállal úgy.

2023. máj. 28. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Valszeg nincs semmi bajod, ha ezt mondja.
2023. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, több diagnózisom van, pár hónapja jöttem ki a zárt osztályról.
2023. máj. 28. 21:16
 3/13 anonim válasza:
41%
Kognitiv viselkedesterapeutat keresnek a helyedben. Ha tudsz angolul, es van ra penzed, akkor a TEAM-CBT verziojat.
2023. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a terapodat, hogyha mindenki így érez és akkor nyilván ő is, akkor ő is volt-e a zárt osztályon betegként, ahogy te és miért nincsen ott mindenki?
2023. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Nem hangzik rosszul, ahogy olvasgattam róla, pedig nem vagyok a CBT híve. De sajnos beszélni biztos, hogy félnék angolul, hiába tudok, meg annyi pénzem sincs valószínűleg, amennyit kérnének. Már így is kevesebbet fizetek a jelenlegi pszichológusomnak, mint kellene.
2023. máj. 28. 21:23
 6/13 anonim válasza:
100%
Akkor egy konyvet ajanlok, Dr. David Burns Feeling great. Ugy hatasos, ha irasban megcsinalod a benne levo gyakorlatokat. Podcastjuk is van Feeling Good neven.
2023. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találkoztam volna már teljesen a szakmájához alkalmatlan pszichológussal, akkor azt hinném túlzol. De sajnos tényleg vannak ilyenek, akiknél azt sem tudod, hogy mit keres ott egyáltalán, vagy mi a fenét tanult az egyetemen. Keress másikat!
2023. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 ha valakinek "nincs semmi baja", de ennek ellenére pszichológushoz akar járni, akkor már eleve van baja, mert egészséges ember nem akar pszichológushoz járni.


Kérdező: én pont ezért nem mentem még el szakemberhez, mert félek, hogy semmi értelmes dolgot nem tudna mondani. De végülis mit lehet arra mondani, hogy csak egy példa: szar az életem, de jó lenne, ha meghalnék? Nem is tudom én milyen választ várnék erre.

2023. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Utánanézek a könyvnek/podcastnak.
2023. máj. 28. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Vannak olyanok, akiknek nincs szükségük terápiára, ilyenkor egy jó szándékú, valamihez értő terapeuta el is küldi őket. Ez nem azt jelenti, hogy a paciens direkt pszichológushoz asjar járni, egyszerűen nem képes egyedül megítélni, hogy nincs szüksége kezelésre. Gyakran fordul elő ilyesmi olyan pacienseknél, akik évekig jártak terápiába, és utána kicsit "terápiafüggők lettek", és be kell látni, hogy már nincs többé szükségük terápiára. Ami elég nehézkés, ha mindig meghallgattak, figyeltek rád. Ez jó érzés.


A kérdésre válaszolva: valószínűleg azt szeretné kommunikálni feléd, hogy nem annyira katasztrofális a helyzet, mint amilyennek te gondolod - gyakran hajlmosak vagyunk felnagyítani olyasmit, aminek nincs túl sok jelentősége. De ezek leginkább apróságokról szólnak. Ha úgy érzed, hogy traumatizált valami, akkor jogos lehet a dühöd, hiszen a terapeutád kvázi invalidál, ha komolytalannak vesz.

Nekem a leírásodból úgy tűnik, mintha nem lenne meg közöttetek a bizalom, ami egy terápiában elengedhetetlen. Mióta jársz és szerinted mi akadályoz meg abban, hogy kialakuljon?

2023. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!