Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusommal beszéle...

Ha a pszichológusommal beszélek vegyek be eny nyugtatót terápia előtt?

Figyelt kérdés
Dadogok. Barátommal viszonylag folyékonyan beszélek. Alig akadok el. De amikor a pszichológussal beszélek, egy szó elmondása akár 1 percet is igénybevehet. Néha úgy mondom el a szót, hogy elmondom a szótagokat külön. Pl megmegmeg tudtud tam... Elég kellemetlen és a terápia is lassan halad mert egy szót nem tudok kinyögni folyékonyan. Az ilyen alkalmakra rástreszelek.

2023. ápr. 13. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyugtató segít? Ha beveszed, kevésbé akadozó a beszéded?


Azt gondolom egyébként laikusként, hogy éppen a pszichológus előtt nem szabadna másmilyennek lenned, mint amilyen vagy, még akkor sem, ha Neked kellemetlen a helyzet.

2023. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért dadogok mert ideges vagyok a helyzettől, hogy ott beszélnem kell. Ez olyan streszt tesz rám ami miatt minden szóval megszenvedek és mire egy mondatot elmondok elfáradok és meg kell állnom szuszogni. Barátommal meg szinte folyékonyan beszélek. Vele nem streszelek rá, hogy beszélnem kell.
2023. ápr. 13. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok.

Jártam már pszichológushoz, de nem volt ilyen gondom, amiről Te írsz. Tehát csak okoskodás, amit írok. Nem tudhatom, hogy mit élsz át.


Szerintem ha úgy érzed, hogy a nyugtató használna, és az segít a beszédben és abban, hogy ezáltal jobban haladjon a terápia, akkor próbáld ki, hogy egy nem nagy mg-os nyugtatót beveszel. De elmondanám a pszichológusnak, hogy ezt tettem, és hogy miért. Ha hosszú terápia alatt is stresszelsz, akkor az nem a Te hibád, keress mást akivel oldottabb lehetsz. Szerintem. Laikusként írtam, amit.

2023. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, hogy laikusként írod. A pszichológusomat szeretem. (Nem szerelemmel, nem kell félreérteni.) Tudom, hogy megért, nem zavarja a beszédem, nem néz "betegnek" a beszédem miatt és tudom, hogy segíteni akar. Volt más pszichológusom is aki golyósként kezelt a beszédem miatt. Nem mennék máshoz. Nemtudom, hogy a nyugtató használhat e, de mivel ráizgulok a beszédre, lehet segíthet. De már megemlítettem a pszichológusomnak, hogy a következő terápián beszéljünk a beszédemről, mert úgy érzem, hogy stresz helyzetben nem tudok beszélni.
2023. ápr. 13. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért hangsúlyozom ki, hogy laikus vagyok, mert nem szeretnék belenyúlni semmibe, amivel aztán bajt okozok. Érted. :)

Jól teszed, hogy nem jársz olyanhoz, aki golyósként kezel, az nem is szakember, nyilván csak a pénzt akarta lenyúlni.

Remélem, tudtok erről beszélni a mostani pszichológusoddal. Szerintem egyébként ő nem fogja javasolni a gyógyszert, hanem majd segít, hogyan győzd, győzzétek le a stresszt, ami a beszédproblémát okozza.


Eszembe jutott egy marhaság. :) Mi van, ha a következő terápiára röviden leírod neki a helyzetet? Leírod neki, hogy téged ez foglalkoztat mostanság (stressz, gyógyszer), a terápia előtt átadod neki a cetlit. Nyersz egy kis időt. Na jó, talán marhaság. :)

2023. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem marhaság. Hasonló módon szoktam neki sztorizgatni. Ha olyan dolog történik ami sűrgős, vagy nagyon fontos, azt emailben írom le és a terápián átbeszéljük. Már barátom is javasolta, hogy ami történik 2 terápia közt, írjam le, kinyomtatja és elviszem neki. Azzal is időt nyerek és tudjuk mire alapozni a terápiát.
2023. ápr. 13. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!