Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám skizofrén. Normális...

Anyám skizofrén. Normális hogy ezek után szívből gyűlölöm, és egy kanál vízben is megtudnám folytani?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Most kezdtem el dolgozni, hiszen le kell tenni az érettségit. Egy önkormányzati lakásban lakunk Dél - Magyarországon, amelyet 2015 óta bérlünk nagyon olcsón. Ekkoriban anya normális volt, dolgozott.

Amikor 14 éves lettem, nem dolgozott, aztán előadta az orvosoknak, hogy nagyon beteg, így lerokkantosította magát. Igen, van egészségügy problémái, de azért nagyon nem olyan, hogy ne tudna elmenni legalább 4 órás munkát vállalni. Azt hozzáteszem, hogy nem rokkantságit kap, hanem valami járulékot, ami kb 35000Ft.

Szóval, 14 éves koromban jöttek neki a fura dolgai. Lehallgatják, megfigyelik, olyan összeesküvés elméleteket gyártott a lakókról, hogy néztem, az utcán állandóan ordibált, minden járókelőnek beugatott valamit.

Teljesen elhanyagolt ekkortájt, így a suli még bejelentést is tett a gyámhivatal felé, hogy van egy szülő aki elég problémás. Védelembe lettem véve, természetesen semmibe sem segített. 16 éves koromban viszont már rám is veszélyes lett. Van két féltestvérem, az egyik 26 éves másik 29. A 29 éves nem tartja anyával a kapcsolatot, sőt utálja, hiszen amikor ő volt gyerek akkor is előjött neki ez a skizofrén viselkedés, de akkor zárt osztályra került, ekkor elkerültek a gyerekek tőle. Amikor rendbe hozták, akkor csak a fiatalabbért küzdött. Amikor felnőtt a 29 éves, őt visszafogadta, dolgoztatta.. elege lett, elmenekült. Ő már Ausztriában él.

A másik gyerek meg Balatonfenyvesen él, néha jön meglátogatni minket. Anyukám azt csinálta, hogy olyanokat hazudott neki, hogy én meglopom, életveszélyesen megfenyegetettem és drogokat tárolok a lakásban. Testvér anyának hitt, emiatt megromlott vele a kapcsolatom, hiszen összebalhéztunk. Ezóta állandóan anya olyanokat hazudik, hogy én megfigyelem, többször ő fenyegetett meg engem életveszélyesen hogy megölet, állandóan lehúz pénzzel (kezdjük ott, hogy sokszor nekem kell diákmelómból ami volt lakásba belefizetni, de sokszor kunyerál tőlem hogy nincs, akkor jó vagyok). Ha nem adok pénzt jön az, hogy bárcsak halva születtem volna meg stb. A családsegítősöknek jeleztem, mert mai napig kapcsolatban vagyok velük, kb semmit sem csinálnak, mert, hogy önkéntes a pszichiátriai. De könyörgöm, ez már életveszélyes sokszor. Egy munkakerülő, élősködő parazitának minek vannak jogai. Igen az anyám, de legyen bármilyen beteg, egy anya akkoris anyának kell viselkednie, ha esetleg nagyon mélyen van.

Hamarosan elköltözem, szerintem többet nem keresem. Remélem, hogy valami olyat csinál, hogy beviszik elmegyógyintézetbe, egyrészt oda való, másrészt csak az segítene neki.



2023. jún. 2. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Készíts rejtett felvételt a műsorairól és a családsegítősöknek mutasd meg (és a tesóidnak is küldd el akikkel elintézte hogy összevesszetek)...

Egyébként azt se értem, hogy a testvérek miért neki hisznek amikor tudják, hogy beteg és a valóságérzékelése téves, gondolom ők is látták a vádaskodásait, gyerekként kellett tapasztalniuk, még ha nyugodt időszaka is volt, csak előjött időnként ez gondolom.

2023. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy törvényellenes lenne. Csináltam amúgy, amikor magába beszélt, a családsegítős kinevette konkrétan. (Utálja anyát, és nagyon lenézi, többször kigúnyolta rendesen nekem)

Amúgy a testvérem abban a hitben él, hogy nekem kell eltartanom őt, hiszen ez a kötelességem. Közben ő egy évben háromszor látja az anyját..

2023. jún. 2. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a háziorvosát, hátha rá tudja venni a kezelésre.

Ismerősöm, ha nagyon bekattant az anyuja, mentővel bevitette.

2023. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Te úgy látod őt, mint aki képes lenne nap mint nap bejárni a munkahelyére, és elvégezni a feladatait? Mert ebből a szövegből nagyon nem az jön le. Adj hálát az égnek, hogy te nem születtél betegnek ebbe az országba, mert örömkönnyeket hullajtva végeznél magaddal, annyira jól bánnak itt velük.
2023. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
A beteg ember többnyire nem felelős a betegségéért, így ezért őt gyűlölni értelmetlen.
2023. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 van két lába, keze. Simán.
2023. jún. 2. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Oké, te is csak egy újabb ősember vagy, aki nem hisz a mentális betegségekben. Meg is érdemled a sorsodat.
2023. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hasonló jókat kívánok
2023. jún. 3. 11:21
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
94%
tudod mit jelent a tudathasadás? ő nem azért hazudozik hogy te lopsz meg hasonló mert meg akar vádolni, hanem mert belül a fejében a hangok ezt mondják neki. ő erről nem tehet! azt vágom hogy gyűlölőd a helyzetet és menekülni akarsz. de miért őt gyűlölőd? nem akart beteg lenni. szerintem olvass a skizofréniáról ez az egyetlen módja annak hogy megértsd mi játszódik le benne. azt írod van keze lába. jézusom, itt éreztem azt hogy nagyon nem érted ezta betegséget. nekem borderline személyiségzavarom van, az elmém épp, mégis le vagyok százalékolva. mert mindig remekül elindul egy munkám, de pár hét múlva kidobnak. a főiskolát alig tudtam elvégezni, ez nem kéz és láb kérdése. és anyukád sokkal súlyosabb mert neki a tudatállapota bomlott. gondolj bele, mi lenne ha te hangokat hallanál és beszélne valaki a fejedbe, másnap meg nem tudnád ki vagy, vagy hogy kerülsz oda ahol vagy azt hiszed ezt egy munkahelyen tolerálja valaki? még az utcán se tud disztingválni, ne, tudja kiszedni az agyát a helyéről vagy lekapcsolni hogyan lenne képes egy munkahelyen helytállni, úgy rúgnák ki hogy a lába nem érné a földet. a gondodat alapból megértem de ne anyád szidd miatta. a kérdésed hogy normális e hogy gyűlölőd, az igen, de az nem, hogy nem látom benned azt hogy ezen próbálsz változtatni.
2023. jún. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!