Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 éve vagyok itthon, de még...

2 éve vagyok itthon, de még most sincs motivációm semmihez se?

Figyelt kérdés

Az is nehezemre esik, hogy délelőtt felkeljek. Általában ha 11 órakor sikerül felkelni délután 1-2 helyett az már siker.

Kerestem hobbit, egy könyvet tudok olvasni kb 4-5 oldalon át utána megunom.


Vettem egy csomó könyvet de egyiket se olvastam el.

Telefon szerint napi 8-10 órát tiktokozok, instagramozok vagy netflixezek.

Egyetemet elkezdtem de alig volt kreditem, utána már be se jártam inkább.


Hogy kellene újra elkezdeni felépíteni?

Ha bármi megerőltetőt kell csinálnom amihez nincs kedvem rosszul érzem magam tőle.


2023. jún. 2. 12:30
1 2
 11/13 Avair2010 ***** válasza:
38%
Valami probléma biztos, hogy van az elméddel, de én azt hiszem, hogy ez gyógyítható, mégpedig véglegesen. De nem vagyok meggyőződve arról, hogy épp antidepresszánsokkal. Azok ugyanis csak akkor használnának neked, ha szomorú, elgyötört is lennél, ez pedig nem derült ki abból, amit leírtál. De súgok valamit, ami akár sokat is segíthet. Sózd meg az ételt, amit eszel annyira, hogy még jó íze maradjon! Valószínű, hogy vagy az, vagy más tépanyag hiányzik a szervezetedből, és ez rossz közérzetet, és hangulatot okozhat neked. Az pedig bőven elég ahhoz, hogy semmi tevékenység se tudjon elég sokáig érdekelni téged.
2023. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
95%

Voltam ebben a helyzetben, mintha én írtam volna pár év, és ki lehet belőle jönni, mindenféle gyógyszer stb. nélkül. Viszont tényleg ki kell lépni a komfortzónádból, és lépéseket tenni a változáshoz, a legkissebb is számít. Én úgy kezdtem, hogy csak elmentem sétálni minden nap, aztán annyira megszerettem, hogy már nem bírtam nem sétálni minden nap 2-3 órát, aztán úgy döntöttem elmegyek megcsinálom a Caminót, ezután leváltotta a sétát a futás, de próbálkoztam biciklivel, görkorizással is, elkezdtem dolgozni, ami a LEGNAGYOBB segítség volt, hogy úgymond "kijöjjek a saját fejemből".

Aki azt írja, hogy minél többet vagy ilyen állapotban, annál nehezebb elindulni, de csak elkezdeni nehéz és arra kell rászánnod magad, a többi már jön magától.

Az is nagyon fontos, hogy szocializálódj! Nem szabad egymagadban lenni folyton, a saját gondolataiddal, nagyonis jót tesz, ha másokkal vagy, más véleményeket hallgatsz, beszélgetsz, stb.

Keress melót, ha az nem megy, önkénteskedj. Menj el te is sétálni. Igazából bármi jó lehet, a lényeg, hogy mozdulj ki, nem kell túl megerőltetőnek lennie, sőt, ne legyen túl sok kezdetnek, mert így könnyebben fogsz tudni ragaszkodni hozzá a kezdetben, utána pedig lehet növelni a kihívást.


Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan. És sok sikert kívánok! Hidd el, lehetséges!

2023. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik kedves tanácsokat írtak, igyekszek megfogadni!
2023. jún. 2. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!