Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyai ágon mentálisan megronto...

Anyai ágon mentálisan megrontott 37 éves felnőttet pszichiáter meg tud gyógyítani?

Figyelt kérdés

Anyukám egy örökké morgós, elégedetlen, semminek örülni nem tudó személy volt. Pl munkanélküli voltam nemrég. Pályázgattam, 10 helyről is elutasítottak. Közben volt otthonról végezhető melóm is, persze nyilván nem akkora összeggel, de legalább nem csak úgy ültem, és vártam a csodát. Persze anyukám csak annyit mondott, "ha ennyiért nekem megéri..." Tehát próbálkoztam a jobb állásért, de közben egyfolytában kaptam a szemmel verést, a metakommunikációt. Aztán amúgy egy tök király helyem lett, sok homeofficcal, király iroda, fél órás utazás. Mikor mondtam hogy próbaidő letelt, megtartanak 😀 reakciója kb egy érzelemmentes "ok" volt. 2x rohant be vele a kórházba a fater agyvérzésgyanús esettel. Nem lett baja, de az orvos 2x is a képébe vágta, hogy forduljon pszichológushoz...

Ma ebéd közben fater "gondoltad volna, hogy a tegnapi után majdnem hideg van?" Anyukám: "nem gondolok én semmit..."


Én viszont érzem, hogy velem is baj van. Kezdek öntörvényű, egyre inkább a normákat nem elfogadó ember lenni.

- mellettem fiatalok hangosabban vihorásztak, kiabáltak. Magamban, félhangosan: hangosabban nem megy még?

- külföldiek, pizzáért álltak sorba előttem, 3 perce vacakoltak a káryával. Én megint félhangosan: húzzatok már a f...szomba baz...meg!

- este, egyedül úton járdán sétálva egy autós elszáguld mellettem, hangok jöttek ki belőle, mintha nekem szóltak volna. Nem tudom kik voltak, nemis láttam semmit, de utánuk fordultam és kiáltottam: anyád tudja, hogy bu..zi vagy???

- olyan volt régebben munkahelyen, hogy sokat "puffogok" a gép előtt ha valami nem megy. Szerencsére ezt már sikerült levetkőzni.


Amúgy nagyon fejlett empátiám van, képes vagyok az Oroszlánkirályon 500xadjára sírni, de ezt szinte bármelyik tiktok videó kihozza, ahol valaki balesetet szenved, vagy fiatalon lesz özvegy.


Ezeket tudja még pszichiáter gyógyítani? Remélhetőleg gyógyszer nélkül...


2023. jún. 3. 23:40
 1/7 A kérdező kommentje:
+ még egy példa: buli után mennék wcre, de nem várom ki bent a 30 perces sorbanállást (Budapest Park), gondoltam majd a susnyásba elintézem, volt már ilyen. Mikor nekilátnék, egy biztonságis kiküld. Képébe vágom, hogy "akkor légy boldog, majd a 10000res jegyemmel fél órát állok bent sorba..."
2023. jún. 3. 23:44
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Hát lehet nem ártana a doki.
2023. jún. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter nem gyógyszer nélkül gyógyít. Pszichológus a szó, amit keresel.
2023. jún. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Pszichológus és pszichoterápia.
2023. jún. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Szuper, hogy mindet anyadra fogsz, de baxus 37 vagy, minimum 20 éve képes kellene hogy legyél az önálló gondolkodásra
2023. jún. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 500x sírsz az oroszlánkirályon, nem jelent empátiát. Nem ismered a fogalmat. Kevered a sajnálattal.

Az empátia az a feldolgozóüzem benned, amikor belenézel a másikba, és tartalmazod őt. Tehát, amikor elhalad melletted egy autó, akkor nem b*zizol, hanem elgondolkodsz, hogy vajon hova siet, lehet baj van otthon, valakije megsérült, rosszul van.

Pszichoterápia segíteni fog.

Őszintén nem érzem, hogy ott tartanál a személyiségedben, hogy tényleg elmenj segítségért, de ez legyen az én gondom.

2023. jún. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket gondolja mindenki, max. nem mondja ki hangosan, inkább magukban puffognak.
2023. jún. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!