Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem nyugtat le a rivotri...

Miért nem nyugtat le a rivotril, se a frontin/xanax?

Figyelt kérdés

Soha nem szedtem egyiket sem. Most az orvos írta ki, mert történt egy tragédia az életemben, ami nagyon megvisel. Este, az alvás helyett kattog az agyam, kényszeres gondolataim vannak és nem tudok elaludni a feszültségtől.

0.25 mg-os frontint vettem be, de semmit hatása, kb. mintha Placebot vennék be. Nem nyugszom le egyáltalán. A rivotrilból 0.5 mg-osat, annak érzem hatását, de attól sem lenyugszom, hanem elkábít és ettől legalább elaludni eltudok. De, ha nagyon feszült vagyok ez sem segít.

Alternatív dolgokat is próbáltam, de semmi. Meditálok napi 3x, de azt már évek óta.


Mindig is úgy képzeltem, hogy ezek a gyógyszerek, ha “mesterséges” is, de valamiféle nyugodtságot, ellazultságot okoznak, ha az ember ilyen állapotban van, de nekem semmi… és ez kicsit megijeszt, hogy akkor mi fog segíteni… egyre zaklatottabb vagyok. Egyre jobban hergelem magam bele.


Doki napi 2-3x mondta, hogy szedjem be a nap folyamán, de minek, ha nem is segítenek. Meg persze rászokni sem akarok.


Akinek hatnak ezek, mennyit szedtek belőle? És mit éreztek tőle?


2023. jún. 4. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Idő kell míg elkezd hatni, több napig/hétig szedni kell rendszeresen, hogy kifejtse a hatását .
2023. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Amiket írtál adagok azoka legminimálisabb adagok


Komoly mentális gondok esetén ezen adagok persze hogy nem segítenek


Amugy a háziorvosok sokszor ott baccák ela nyugtató adagolást, hogy indokolatlanul kicsi adagot írnak fel.


Szólja dokinak hogy neked ez az adagolás nem segít, és majd feljebb emeli


Amugy ha még sose szedtél ilyesmit akkor pl 1 mg frontint írtam fel volna neked estére, tudnál aludni tőle...

2023. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor vegyek be 1mg ot Frontinból alváshoz? Napközben nem akarok, mert a napi teendők+munka valamennyire lefoglal. Az esték a legrosszabbak. És emiatt az alvás… csak sokszor felkelek este. És elkezdek kattogni. Erre gondoltam, hogy de jó lesz vmelyik gyógyszer, de hàt…

Mindegy megpróbálok akkor emelni. Köszi!

2023. jún. 4. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Hidd el a xanax/Frontin illetve a Rivotril is ugy lenyugtat ha megfelelő adagban szeded hogy az csak na:D


A 0.25 mg az kb semmit nem hat.

Sose értettem minek írnak ki ilyen kis adagokat.

Ha valaki rossz passzban van akkor alapból 0.5 mg egyszeri adaggal kéne kezdeni.

Mondjuk reggel 0.5 este meg betolsz 1 mg -ot

És tudsz aludni, és kicsit nappal is nyugottabb vagy.

De ezeket ha sokáig szeded hozzászoksz és egyre több kell majd.

Tehát elviekben ezeket csak néhány hétig kellene csak alkalmazni.

Amugy vannak akik évtizedekig élnek nyugatatókon ugy hogy közben alig kell az adagjukat változtatni.

Ez is oylan minta pia, van aki tudja a mértéket van aki meg nem:)

2023. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

0,25-ös xanax, frontintól sose éreztem semmit.


Egyszer apukám adott egy 0,5ös xanaxot, mikor nagyon ki voltam. Igaz olyan bódult lettem tőle, mintha megittam volna pár sört, de eltűnt a szorongás.


Rivotril az nálam hat.


0,25 az bébi adag, USA-ban azt úgy kapkodják, mint más a pez cukrot, nem így, hogy max 3x1.


Tévedés ne essék, ne vedd biztatásnak. Szerintem (magamból kiindulva) az adaggal és a szorongás súlyossága miatt nem hat eléggé.


Egy rövid hasonlat: erősen vérzik a karod egy csúnya sebből. Ha rádobsz egy 2 centis kötést nem lesz jobb, lehet viszont nagyobb segíteni fog.


És végezetül: én életemben összesen kb. 10 szem szorongásoldót ettem meg, szóval nem ajánlom egyáltalán, mert ha függő leszel, akkor mindig ott lesz az a fejezet, hogy majd le kell jönni róla, és ugyanolyan cefetül leszel, mint most.


Kitartást!

2023. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Letezik un. paradox reakcio.


Illetve mashogy mukodnek ha szetosztva szeded oket.


Engem peldaul ha beveszek 6mg Rivotrilt egyszerre felproget. Ha szetosztom 1-2-1 ahogy elo van irva, estere kb. beajulok olyan faradt vagyok.


Xanax ha egyszerre veszem be, vettem mar be 20 mg ot, 30 mg-ot, semmit nem hatott.


Ha szetosztom keresztbeajulok.


Frontint meg magyar szar gyogyszereket dobd ki a fenebe es nezz utana ugyanannak a hatoanyagnak az OGYEI oldalan. Es egyre tobb Frontin-t kerdest latok valamiert, regen Xanax volt a divat. Es a mai napig panaszkodnak hogy hol hat a frontin hol nem. Nezzetek gyakori kerdeseknek utana ha nem hisztek.


Szerinted a magyar HUF milyen komoly aron szerzi be az alapanyagokat, minosegellenorzes, eloallitas metodus, kemiai tartalyok, flakonok tisztasaga, altalanos tisztasag.


Richter nem reg adott ki egy gyonyoru antipszichotikumot, cariprazine hatoanyaggal, nezd meg a csodas velemenyeket: [link]


Egyik diagnozisra sem volt csodalatos. Egy kalap szar. Hasonlitaskepp legyen Bipolaris betegseg.


Egy normalis gyogyszer kb. igy nez ki. [link]


Latszik a kulonbseg? Szerintem Afrikabol is.


Es erre dicsekszik a Richter hogy "Olyan komolyak vagyunk hogy kulfoldre is exportalunk" - ja olyat amit meg se vesznek. Max kiserletnek es kidobjak a kukaba.


Pszichiaterem allandoan magyar termeketek ir fel, ami nekem kezdett gyanus lenni, igy elkezdtem ugyanazt a hatoanyagot kerni mert: ugyanakkora tamogatas, ugyanaz az ar, tobb van benne (30 helyett 48, egy lamotriginerol van szo), egy a kulonbseg -> holland termek.


Doki azt mondta a kereso rendszere elott, hogy "ilyenrol nem is tud", de amikor mondok neki uj gyogyszert akkor utana tud nezni hogy mibol all meg mi, meg mi a neve meg a farmakodinamikaja, kinetikaja. Erdekes.


Na es maris huzta a szajat. Ugyanez a ZOLEP-el, sosem vettem be 10 - 20 mgnal tobbet. Magyar termek. 180mg ott vettem be belole mert nem birtam aludni es ideges lettem hogy mi a fsz van.


SEMMIT NEM EREZTEM.


Zolpidem-ratiopharm 10 mg mar almosit, egyszer kisereltem meg 70mg-ot, a szivem elkezdett verni es kb. beajultam volna az asztalomnal 5 mp mulva, siettem az agyba es szetaludtam az ejszakat delig.


Vagdosni szoktam magam, ezert szuksegem van anxiolitikumokra (xanax, meg ilyenek) es szuicidumot kisereltem meg 3 alkalommal.


Frontin? Magyar termek. Bevettem belole 2 mg-ot elorias szerint (rivotril elott meg - ami nem magyar termek hala) annyira jo volt hogy fingtam egyet.


Es sokan panaszkodnak a frontin hatasanak az inkonzisztenciajara.


Xanaxtol ellazultam, elalmosodtam, elosztva, ahogy irtam.


Szoktak felirni beta-blokkolot szorongasra, ami jo lenne nekem. Metoprolol Z Hexal-t kaptam, az szelektiv B1 blokkolo, csak a szivre hat. Mar bevettem 300mg -ot meg mindig vert a szivem. Sandoz Hungarian Kft a forgalmazo.


Ezzel mar ongyilkossagot is kisereltem meg regebben, gram szamra vettem be. Mi tortent? Hat itt vagy es irom a panaszomat.


BETALOC szintem nem hatott, magyar termek.


Kulfoldi beta blokkolora valtottam, azonnal mukodott.


Szoval en soha nem fogok magyar termeket elfogadni semmi gyogyszerbol, mert mind vagy placebo vagy kamu, vagy alig hasznal, inkonzisztens.


Mondhat nekem barki barmit, egyre tobb kulfoldi gyogyszert vonnak ki, egyre tobb magyar gyogyszergyar/forgalmazo marad benn.


Es a mai napig vannak Orvoslatogatok, csak szolok.


Igen vannak akik majd ellenkeznek, a nagy magyarok meg a placebosok. Meg hogy skizofren vagyok meg hogy csak bekepzelem meg blablabla.


Ha ezek az intezkedesek nem szandekosak akkor nemtom mik, akkor Orban Viktor a sajat kezevel torli ki a seggem szaras utan.


Higyjetek nekem ha akartok es ne fogadjatok el tobb magyar termeket mert a legtobb placebo vagy nem tudom oszinten mi, de nem hatnak, vagy nem hatnak annyira.


Itt egy kereso, forgalmazokkal is feltuntetve: [link]


Ne higyjetek nekem, es szedjetek a magyar gyogyszereitek tovabb, amiket az orvoslatogato, meg az orvos ir fel.


Csak emlekezz. A jo orvosok mar reg elmentek innen.


Maradt egy ket jo, de talalni oket mar lotto.


Es igen, a Fityesznek van koze hozza: sorra vonja ki a hatasos gyogyszereket, nem reg egy epilepszias panaszkodott hogy miert vontak ki a gyogyszeret;


[link]


Vajon a Blityesz miert vonja ki mar 13 eve sorra a gyogyszereket sunyiban?


Persze hivatkozva a szetvert OGYEI jogszabalyokra es egeszsegugyre, majd a sajat minosegi onkenyes torveny modositassal barmit megtehetnek. Ez koztudott.


Gondolom ez is egy celja hogy szetverjek megjobban az egeszsegugyet.

2023. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
6 os. Neked komoly elmebajaid vanak az tuti😁
2023. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Igen vannak, ezert vagyok duhos, mert terapeutikus csoportra jarok es latom miket irnak fel pl. alvasra: clozapine, quetiapine (az meg oke alacsony dozisban), haloperidol.


Szorongasra risperidone.


Ahogy irtad, súlyos major depresszioval kuzdok - de neked eszed sincs hozza ahogy latom, hogy milyen szar, fos ez a konstans melankolia es motivalatlansag es sorolhatnam - jaaaaj most sajnaltatom magam mi? Irnad ezt.


Te total nem vagy rendben, menj be pszichiatriara - irnad ezt is


Csak tudod az a gond, hogy a pszichiatrian ilyenekkel zart osztalyra visznek. Menj be 2 hetre zartra, elveszik a telodat, benyomnak rivotrillal + haloperidollal alszol 2 - 3 napig es nezheted a plafont - jo mi?


Menj a pszichiateredhez es a terapeutadhoz mert nem vagy normalis - jonne a kovetkezo


6 pszichiater latott es 5 pszichologus. Nincs penzem a kello heti konzultaciora ami mar 20 000 ft / alkalom atlagban.


Igen, kezeles-rezisztens sulyos rekurrens depresszioval kuzdok, komoly elmebaj ahogy iratad.


Az ilyen clichékkel, hogy beszélj a barátoddal, menj keres más orvosokat, bölcsészeket meg a hasonlók.


Ha lehet inzultáció-jellegű kommentel kezded, ha lehet, kérlek szépen ne is írj, mert nem fogok válaszolni. Pazarold az időd

2023. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!