Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez valami betegség?

Szerintetek ez valami betegség?

Figyelt kérdés
Kb egy fél éve kezdődött ez az egész, de előtte is voltak vele gondjaim, de akkor nem volt ilyen durva . Arról van szó, hogy szinte minden egyes olyan dologtól félek vagy pánikolok, amikor emberek közé kell menjek vagy beszélni hozzájuk. Olyan esetekre gondolok mint például :órán, mikor a tanár felszólít vagy kihív felelni nagyon ver a szívem, nagyon izzadok és van, hogy szinte beszélni sem tudok és közben mindenem remeg. De ez nem csak ilyenkor van így. Szokott olyankor is, mikor megkell szolitanom egy idegen embert vagy több emberhez kell beszélnem vagy színpadra kell állnom. Sokszor azt érzem, hogy olyan mintha attól pánikolnék be, hogy pánikolni fogok, és nem leszek elég jó. Nagyon kevés helyzetben tudok lenyugodni, és akkor sem értem, hogy hogyan sikerül. Ezen kívül elég sokszor érzem magam egyedül egy másik probléma miatt.
2023. jún. 10. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szociális szorongás, érdemes lenne felkeresned egy pszichológust. Ez nem ciki vagy ilyesmi, elmebeteg sem vagy, ne foglalkozz azzal, aki ilyent mond, ezen a problémán lehet dolgozni, és teljes javulás is elérhető, fel a fejjel!
2023. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezen segít a rendszeres és eredményes relaxáció valamint pszichológus is. Hidd el el tud múlni, nekem is volt főiskolás koromban, vizsgán kezdődött, majdnem buktam is emiatt. De én relaxációval megoldottam, később tovább tanultam és ott már sosem volt gond
2023. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2023. jún. 11. 10:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Teljesen normális fóbia, antropofóbiának hívják azt hiszem, amikor nagyobb tömegektől fél az ember.
2023. júl. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!