Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon-nagyon aggódom érte,...

Nagyon-nagyon aggódom érte, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom az egyik osztálytársamért/barátomért. Most elég nehéz helyzetben van (családi problémák, illetve saját magával is vívódik, ezt nem részletezném, max privátban). Nagyon megváltozott a viselkedése. Körülbelül márciusban kezdődött ez nála. Én úgy vettem észre, hogy órán olyan volt, mintha nem lenne magánál: maga elé meredt, remegett a keze-lába és gyorsan vette a levegőt. Szólítgattam, megkérdeztem nem akar-e kimenni wcre. Végül kiment, de kérte, hogy ne kísérjem ki. Onnantól kezdve gyakrabban voltak pánikrohamszerű tünetei iskolában, illetve amikor "enyhébbek" ezek a tünetek, akkor csak nagyon durván remegnek a végtagjai. Amikor pólóban van, észrevettem, hogy a karján az ér eléggé fura színű és ki van dudorodva, illetve véraláfutásai vannak. Múltkor meg akartam fogni a karját (korábban gyakran értem hozzá) de elrántotta, illetve látom órán, hogy fogja a könyökhajlatát és szerintem fáj is neki. Szerintetek elképzelhető hogy drogozik? Nagyon aggódom érte, mit kéne tennem? A tanárok csak azt hiszik, hogy néha rosszul van, de én nem akarok árulkodni nekik, illetve a szüleinek se, mert annak nem lenne jó vége.

2023. jún. 11. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
A barátsághoz az is hozzátartozik, hogy ha azt látod bajban van, segítséget kérsz. Az egészsége többet ér, mint az, hogy megharagszik rád. Minél hamarabb értesítsd a szüleit!
2023. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Azonnal szólj a szüleinek. Ne várj.
2023. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Vagy vagdossa magát, azt takargatja.

Vagy kamu kérdés.


Másik része, más életét ne meséld idegeneknek privátban.

2023. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Király vok de te is 2 válasza:
Mi lett?
2023. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!