Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tehet bizonytalanabbá egy...

Tehet bizonytalanabbá egy pszichológussal elért eredményben az, ha egy kisebb konfliktussal váltam el tőle?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Hát én megértem!

Kevés a jó szakember ezen a területen is.

Voltam már három szakembernél is de semmi lényeges változást nem tapasztaltam és egy kisebb vagyonba került.

2023. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hiányos kérdésre nem lehet válaszolni, de amúgy is mindenki más. Nem mindegy, hogy meddig jártál, ezalatt mennyit fejlődtél, és még mennyi lett volna hátra.

Mi volt az a konfliktus? Félbeszakadt a terápia, és nem tudtátok megoldani a konfliktust?

2023. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lemondási idő volt egy konfliktus. Előbb utóbb gond lett volna az is, hogy délelőtt nem tudtam volna járni hozzá. Így azt mondtam, hogy mást keresek. Kb. háromnegyed évet jártam hozzá. Elengedéssel kapcsolatos problémán segített, amiben most nem vagyok biztos. Azért is hagytam félbe, mert féltem jobban megnyílni. Megvan már az új terapeutám, de még nem voltam nála.
2023. jún. 15. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem arra a kérdésre, arra is válaszoltam. Nem volt az megfelelő szakember neked, már az előző kérdésnél is gondoltam, túl agresszív, most meg kiderül, hogy nem mertél megnyílni előtte. Bőven itt volt az ideje a váltásnak.
2023. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves embernek tartottam, de valahol rideg is és távolságtartó is volt velem. Minden pszichológus rideg és távolságtartó, vagy van, aki lazább, és oldottabb?
2023. jún. 16. 07:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegyik az, valószínűleg személyiség- és módszerfüggő. Pl az analitikus kifejezetten távolságtartó, de az már nagyon ritka. Önmagában szerintem az nem akadálya a hatékonyságnak, de ha a klienst zavarja, akkor igen. Meg hát vannak annak fokozatai. Az erős ridegség nem fér bele, a terapeutának azért a kliensbe vetett hitet, bizalmat kell sugároznia és ezáltal keltenie. A ridegség büntető.
2023. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Emlékszem a két korábbi kérdésedre, azokra nem válaszoltam, mert csúnyát írtam volna a terapeutádra.

Az eredményeidben ne kételkedj, azokat te érted el! Ugye tudod, hogy eredménytelenség esetén mindig a kliens a hibás? De tényleg mindig. Nos, akkor az eredmény is a kliens érdeme, és csak az övé. Te dolgoztál meg azért, amit elértél, élvezd az eredményt, alapozz rá, és lépj tovább! Szurkolok, te meg felejtsd el ezt a karót nyelt nyomit! ♡

2023. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!