Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan akinek még sikerült...

Van olyan akinek még sikerült hasonló módszerekkel így leküzdeni ezt a kisebb depressziós szakaszt?

Figyelt kérdés

Ez az egész kb. 6 éve kezdődött olyan 14 évesen hogy konkrétan mindent bebeszéltem magamnak és akkor úgy voltam hogy konkrétan sehova nem akartam menni… vagy ha mentem is nagy erőfeszítéssel el tudtam menni… este nem nagyon aludtam mert folyton rossz gondolatok jártak a fejemben például tudtam hogy nem akarok öngyilkos lenni de folyton ez járt a fejemben és ettől el kezdtem nagyon stresszelni… később rákerestem neten és kidobta hogy depresszió… megcsináltam egy ilyen kérdőívet is de nem dobta ki hogy depressziós lennék… viszont nekem folyton ez járt a fejemben… aztán jött a suli és ez így szépen elmúlt… volt, hogy visszajött egy kis időre, pár órára vagy max 1 napra…. de abban az időben fociztam is és szerintem sokat segített benne hogy “jó útra tértem”. Később jött a középiskola… új barátok, új közeg… akkor pedig végképp nem éreztem semmi rossz érzést… minden jobb lett… mert tudtam mi az ami megnyugtat… elkezdtem ÖNERŐBŐL többet kijárni haverokkal, szórakozni, bulizni, csajozni, szakmát tanulok, ami érdekel… persze akkor édesanyámmal is beszéltem sokat, velük voltam, közös programokat csináltunk és szerintem ez így kiemelt a mélyből(ha egyáltalán ott voltam) most fogok érettségizni is, úgyhogy a jövőre is büszkén tekintek, csak azt nem értem, hogy sokan írják, hogy nem lehetséges szakember segítsége nélkül leküzdeni ezt a betegséget(ha egyáltalán az volt nálam vagy csak én voltam ilyen ), én meg tulajdonképpen semmi pszichológus, se pszichiáternél nem voltam, mégis kiegyensúlyozottan élek… oké, van, hogy még itt-ott visszatérnek, de mindig lekötöm magam, vagy megnyugtatom magam, mély levegő és tovább is lendültem rajta. Szóval tömören ennyi lenne csak arra vagyok kíváncsi hogy van-e még ilyen aki hasonlóan van mint én, akinek így sikerült, vagy tudja kontrollálni a gondolatait? 😊

20/F



2022. ápr. 1. 17:36
 1/3 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy a mindennapi dolgaimat tudom végezni és nem akadályoz semmiben, ha véletlenül megint a fejemben van egy rossz gondolat… max nem koncentrálok rá és utána minden jó ismét… nyáron is voltam diákmunkán és ott is nagyon jól éreztem magam tényleg… haverokkal ha vagyok hülyéskedek, és nagyon jókat nevetek, amikor 6 éve, először volt ez nálam ugyanúgy tudtam nevetni meg minden csak ott voltak a fejemben ezek a gondolatok amiket nem tudtam kontrollálni… és most már rájöttem, hogy hagytam magamnak időt, és kitapasztaltam, hogy mi a jó nekem és a lelkemnek, ami végett ma már mondhatjuk boldog vagyok és van nagyon sok pozitív impulzusom😇
2022. ápr. 1. 17:55
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Persze, én is ilyen vagyok, voltam, ám voltam mélyebben is később, szóval jó, hogy feltetted ezt a kérdést magadnak, sőt, ide ki is raktad, mert fontos, hogy figyelj magadra mindig.

A WHO (az Egészségügyi világszervezet) készített egyszer egy rajzfilmes videót a depresszióról, amelyben azt egy fekete kutyához hasonlítja. Szeretem ezt a hasonlatot meg a filmecskét is, mert pont arról szól a film, hogy kezelhető, ahogy egy kutya is nevelhető, csak figyelni kell rá, nehogy a fejünkre nőjjön.


Örülök, hogy most jól vagy, figyelj arra, hogy mi tesz téged boldoggá és arra is összpontosíts!


A depressziót klasszikusan tudtommal három kategóriába szokták sorolni: könnyű, közepes és nehéz, és ahogy te is könnyű depresszióval diagnosztizáltad magad, persze, hogy ennek pont az a jellemzője, hogy nem minden nap és egész nap foglalja le az életed. De megint csak visszatérnék a fekete kutya példájára, hogy ez a méretváltós kutya most kis kutyakölyök csak pórázon és szákosárral a helyén aluszkálva aranyosan, képletesen, te meg nézz rá néha, simogasd meg, hogy ott is maradjon a helyén és maradjon is kicsike, nehogy rádtelepedjen.


Én szinte pont ugyanilyen voltam, mint te, én 14 évesen majdnem megöltem magam, olyan szinten voltam kész, öngyilkossági kísérletem volt. Aztán megijedtem a következményeitől, hogy a szüleim milyen szomorúak lennének biztos, meg rájöttem, hogy a világ olyan, amilyen szemüveggel nézek rá: ha jó kedvem van, szép a világ, ha meg rossz kedvem van, akkor minden rossz. Szintén el is végeztem minden iskolát, általánost, középiskolát, főiskolát, egyetemet, dobbantottam külföldre is, most is onnan írok, azt tudtam, hogy jó nekem itt, ahol vagyok és jöhet a nagybetűs élet, munka, család, volt jó munkám is, olyan párkapcsolatom is, hogy azt gondoltam, hogy örökre együtt leszünk, de már ama párkapcsolatom közepén, vagy még öt évvel kivándorlásom után kezdtem süllyedni, tán azért, mert nagyon mindent arra a párkapcsolatra tettem fel, mindent vagy semmit alapon, pedig nem volt egyszerű, és újra visszatért a mélység, a sötétség, durván, sokkal durvábban, láttam magamat lelki szemeimmel, ahogy felvágom az ereimet... Szerencsére megosztottam ezt barátnőkkel, akik bíztattak, hogy keressek segítséget és szerencsére be is jutottam ezzel a történetemmel állami terápiára, ami nekem szuper volt. Ott elköteleződtem a terapeutámnak az élet mellett és soha többé nem megyek olyan mélyre többet, komolyan, de rájöttem, hogy ez tényleg olyan, mint a drog- meg alkoholfüggőség, hogy kigyógyulni belőle nem lehet, csak elnyomni, szinten tartani. Tök fontos pl., hogy szégyenérzetet ne okozzon semmilyen érzés, hiszen ha én is szégyelltem volna beszélni erről barátnőimnek, tán megfelelő segítséget sem kaptam volna és most nem írnám ezeket a sorokat.


Szóval hajrá neked a nagyon sok pozitív impulzusoddal :) , figyeld magad folyamatosan, hogy mi okoz neked örömet és mi nem, mert egy életreszóló kaland együttélni a depersszió szellemével, amely bármikor eluralkodhat rajtunk. Én pl. még azt is megtanultam, hogy az alvás mennyire fontos, kellő mennyiségű és minőségű alvás, pedig nagyon alváshiányos életmódom volt, és akkor voltak a legmélyebb lelki repüléseim.


Én vagy kétszerannyi idős vagyok már, mint te és örülök, hogy segíthetek saját tapasztalatommal is, remélem! :)

2022. ápr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Neked nem depressziód, hanem rossz kedved volt.


A depresszió más. Súlyos depressziósan járni nincs erőd, nemhogy focizni. A wc-ig alig jutsz el. Nincs gondod csak 1, maga a depresszió. Mindent meg tudnál oldani, ha nem lennél depressziós. Tudnál sportolni. Nekem nagyon aktív sport mellett lett középsúlyos depresszióm....vonszoltam magam. Délután 4-kor keltem vasárnap.


Az igazi depresszió nem gondokmal terhelt élet (ezt hívják úgy, hogy gondjai vannak), biokémiai zavar, ami nemcsak hangulati, hanem energetiksi változással is jár.

2022. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!