Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az autistáknak miért megy...

Az autistáknak miért megy jobban az angol, mint a magyar?

Figyelt kérdés
Többektől olvastam, hallottam, hogy az angol sokkal jobban ragad rájuk. Egyik barátnőm kisfia, aki nem autista, de 4 éves koráig nem beszélt, szintén angolul kezdett beszélni. Magyarul semmi, angolul köszönt, fújta a színeket stb. Az én kisfiam több mint valószínű autista (meg nincs diagnozis) és ő is inkább az angolra fogékonyabb. Vajon miért lehet ez? Mármint gondolom, mivel a magyart mondják a legnehezebb nyelvnek a világon, de mégiscsak a magyar az anyanyelvük, azt hallják pici baba koruk óta. Olyan érdekes ez is.

2023. jún. 16. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így marhaság.

Volt egy autista tanítványom, akit németből felmentettek, az angolt jól megtanulta viszont szorgalommal.

Ismertem egy másikat, akit minden idegen nyelvből felmentettek.

Viszont a sok autistából, akivel találkoztam, mind az anyanyelvén (értsd: magyarul) beszélt hozzám alapból.


A magyar nem a legnehezebb nyelv a világon. Nincs is olyan nyelv, ami a legnehezebb lenne.

2023. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Kérlek, ha még nem tették, akkor szólj a barátnődnek, hogy vigyék el kivizsgáltatni a kisfiukat, mert az nem normális, hogy 4 éves koráig nem beszélt. Könnyen lehet autizmus is.
2023. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"az nem normális, hogy 4 éves koráig nem beszélt"

Az meg még kevésbé normális, aki ilyen merev szabályokat hoz egy olyan népességben, ahol a színe, a formája, a termete, és bármi más testi és lelki tulajdonsága akkora eltéréseket mutat, mint a földlakóké.

2023. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ilyen összefüggés van. Először is tudni kéne, mennyi angolt hall? És mennyi magyart? Milyen módon? Mert nagyon nem mindegy.

Leginkább gyerekfüggő lehet a dolog. Fiamat (egy ideig autista gyanús volt, még nem zárták ki, de valószínűleg nem az) megrögzötten érdekelték a járművek. Minden féle. Nem nézhet sokszor mesét, de amikor nézhetett mindig olyan videókat akart, amiben sorolják a járműveket, persze minőségi videó csak angolul van. Egytől egyig megjegyezte őket. Mert érdekli. Mert olyan az agyuk ilyenkor, mint a szivacs. Viszont itthon magyarul beszélünk mindig, kivéve, ha férjem telefonál, de az az angol beszéd nem érdekli. Másféle mesékből, gyerekdalokból meg simán tudja a színeket is, meg jópár szót, de nem mondja angolul, csak ha külön megkérjük rá.

2023. jún. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem hinném, hogy jobban menne nekik, ne általánosítsunk ilyesmiben. Egyeseknek mehet nagyon jól, a neurodiverz emberek ilyenek, van, amiben nagyon jók, más dolgokban meg botrányosak.


Az angol amúgy elég egyszerű nyelv, nagyon fiatalon pedig könnyű még nyelveket tanulni. A magyar amúgy nem a legnehezebb, általában 4.-ként szokták emlegetni, a mandarin a legnehezebb.

2023. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Autistaként írom, hogy ez baromság. Biztos mi vagyunk fogyatékosok ?
2023. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
6-os, felesleges mebotránkozni az ilyesmin. A neurotipikus embereknek, akiknek nincs a szűk környezetében neurodiverz általában súlyos tévedésben élnek, de azért sértegetni nem szükséges
2023. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Thunderfairy ***** válasza:
44%
Kedves 2-es. 4 és fél éves koromba szólaltam meg előszőr. Nem lettem autista.
2023. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Kedves 8-as. Mindenképpen fejleszd a szövegértési képességedet.
2023. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Because they're english people.

Fuck off man, what type of kveszcsön iz det?

2023. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!