Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen velem a doki?...

Miért ilyen velem a doki? Hosszú picit

Figyelt kérdés

Pszichiáterről van szó.


Pofont adott hogy mit mondtam xy-nak (egy magánban lévő pszichológus alkalmazottja).


Ezert gondoltam hogy magara vette amit mondtam xy-nak terapian. Gondolom baratok.


Továbbá van egy jelenleti iv amikor bemegy az ember a rendelojebe a dokinak, amit kotelező aláirni páciensnek ha gyógyszert írnak fel neki, véletlen pont az xy nevet lattam pont elottem hogy alairtam.


Mar terapian ereztem, hogy valami nem stimmel a pszichológussal, neki is van mentalis baja. A dühkitörések, sokat beszélt magáról (akkor miért fizettem?).


Szoval ez a terapeuta sem 100%, szerintem. Fel is emelte a hangjat parszor az ő sajat velemenyet kepviselve - nem engem tamogato modon hanem.


A pszichiater meg olyan bunkó és szarkasztikus velemh hogy az hihetetlen.


A pszichiateremnel meg mindent probaltam - kussolni, kedveskedni, kedvesen valaszolni, nyiltan reagalni a kerdeseire, megtenni mindent amit kert, oszintenek lenni


Ennek ellenere allando szarkazmust kapok tole a mai napig, leszarast, latja hogy kivagyok "latom jobban van mar" - egy szarkasztikus mosollyal.


Probléma mindig akkor van ha őszinte vagyok - ongyikossag, vagdosas -> akkor kuldott el a picsaba 5 - 8 alkalommal kollegai elott is akik poenra vettek és mellé álltak "úgy van".


Csak azért járok hozzá, mert brutál mennyiséget ír fel bármiből. Még egy ilyen "orvos" nincs M.o-n. Ez az egy.


Egy másik beteg is mondta, hogy ez egy dealer, nem orvos és ő is csak ezért jár hozzá.


A pénzről ne is beszéljünk. Adsz neki egy jó összeget és bármit felír. Fokozottan ellenőrzött szertől kezdve mindent. Már hallottam sztorikat a közös terápiák résztvevőitől.


Van hogy én kerülök sorra, a doki meg mondja hogy "jöjjön a következő mert ő (én) kellemetlen személy vagyok".


Ezt így mindenki előtt kb 4 - 5 ember előtt.


Én meg csak néztem először a többiekre aztán egyszerűen csak mosolyogni tudtam a semmibe hogy ez tényleg megtörtént.


De már megszoktam szóval annyira nem fog meg, csak frusztrál egy picit még, aztán kimegyek az ablakon kinézni meg gondolkodni. A többiek meg nem értik persze amikor megint ez történik.


Volt amikor mindenkit be kellett engednem mert ki sem jött szólni hogy jöhetek. Akár el is mehettem volna. Itt kb. 1-1.5 óráról beszélünk kb.


Ami egyébként teljesen logikátlan mert ha beenged akkor csak a páciensi időt cserélni fel szóval ugyanott tart időben, ez egy direkt inzultus felém... Ha időt akarna nyerni akkor ne is fogadjon legalább...


Ha valaki kopog, az bejöhet -> én menjek ki.


Ha én kopogok nem mehetek be. Ez rendszeres.


Komolyan mintha egy senki lennek. Masok 10 - 15 percet vannak bent es kedves velük, en meg csak 2 - 3 percet szo szerint. Es ez is csak azert mert lassan gepel, két ujjal.


Van amikor elfelejt szenilis idos kora miatt tamogatast is bejelolni. Rendszeresen.


Nem mindegy hogy 8 000 Ft helyett 300 Ft-ot fizetek utana 6 000 ft helyett 600 at, aztan 1200 helyett 160 ft ot szo szerint.


Aztán már nem rendel, így nem is hívhatom, hogy javítsa ki támogatással ha kérhetem, valamikor még gépnél van és javít, de valamikor meg dolga van.


Pedig szükségem van a gyógyszerre.


Azota mindig leellenoriztetem vele, hogy rendes tamogatasokat irt-e fel, mert nem vagyok gazdag meg ilyenek es nekem ezek nagy penzek.


Es persze besertodik ha megkerdezem, hogy normativ tamogatasra is felirta azt a gyogyszert amit csak arra lehet? Kerdezi "Miert?" mondom "Hat a normativ tamogatas is tamogatas"


De o tudja. Erre pelda a Seduxen es a Medazepam.


A kettő ugyanaz csak a medazepam egy prekurzor vegyület (diazepamma alakul át) ami nem csak, hogy kb. 800 Ft, de 10 mg és nem pedig 5mg ahogy a 3000 Ft-os Seduxen (szintén diazepam).


Utólag kiderült tudott a medazepamról, ami pár száz forint. Miért nem írta fel az olcsóbbat és az adagolást meg úgy ahogy kell? Miért fizettetett ki velem ennyit?


De berogzult allapotban van, szenilis, egy ilyen negatív sztoikus személyiség. Ilyen episztemologikai elvek alapján kezel mindenkit.


Lamotriginnel is 400mg al kezd. Aki tudja mi az a lamotrigine az tudja hogy ez brutális. Duloxetinnel is 90 mg a kezdés.


Tudom idos, en meg fiatal, így mit oktatja ki ez a luzer kisgyerek 30 éves, miközben o mar tobb mint 60 evtizede benne van?


Erre o: "van meg valami?" De ilyen flegma hangvetellel, és újra végig megyek vele, hogy támogatásra írta-e fel a gyógyszereket.


Ahogy írtam, nagyon drágák (nekem) - és nem egyszer fordult elő, hogy be sem jelölt támogatást, pedig jár nekem a ATC kód és diagnózis szerint.


A baj részben az, hogy nem tart lépést a tanulmányokkal, farmakológiai fejlődésekkel a technológiával. Leragadt 1970-ben.


Nem vezet fokozottan ellenőrzött kábítószer nyilvántartás mellékletet, nem tudja hogyan kell kitölteni egy értesítőt, és azt sem tudja sokszor helyesen kitölteni. Szabálytalan formában ír fel komoly gyógyszereket.


Nincs tisztában a hatályos törvényekkel, nekem kellett szólni, hogy ezt nem fogják így elfogadni és hogy ő és a karrierje bajban van ha így folytatja.


Bent vagyok gyógyszertárban, gyógyszertáros nem fogadja el az értesítőt, sem a receptet mert rosszul lett kitöltve az orvos által.


Végül, szerintem engem azért nem kedvel, mert szuicid vagyok, vagdosom magam, pazarlom az időmet és ő meg nézőpontot vesztett, és a saját önkényes elvei szerint dolgozik ami már alig nevezhető gyógyításnak.


Szó sincs a lelki dolgaimról a közös terápián. De ez nem így kéne, hogy legyen, mert az utóbbitól függ az előbbi. Semmit nem kerdez a rendelőben, hogy erzem magam stb... taj szam, mi kell, viszlat. Ennyi. Es nem tudom hogy miert. Miert kapom ezt.


Miért normális másokkal, velem meg ekkora tapló hogy elküld a picsába többször?


Tudom nekem is van dolgom a mentális gondjaimmal, de az ő részét nem értem.


Azt vettem észre, hogy akárhányszor a halálom témáját hozom fel, hogy megakarok halni, agresszív lesz, mintha magára venné. És az irónia, hogy ő kérdez erről és a vagdosásról.


Nem csoda, hogy elérzékenyül, már elég idős, nem 50, nem 70, nem 60, több lakása van, 5 gyereke, apja kb. 90 éves, felesége van, Budapest, pénz, és még sorolhatnám.


Ki a fsz akarná ezt mind itt hagyni akik szeretnek, gyerekeid vannak, él még egy szülőd.


Teljesen megértem.


Végezetül, legjobb, hogy kozos terapian mondtam neki, hogy miert kuld el a picsaba mindig mert ez faj nekem.


Erre letagadta es azt mondta o sosem mondott ilyet és csak néztem, hogy van pofája ekkorát hazudni nevetve és azt mondani, hogy ez pszihózis volt?


Sot sikerult manipulalnia a resztvevoket, hogy azt higyjek pszichotikus vagyok, holott major depresszios. Erre az egyik elkezdi, egy alkohol szevedélybeteg, hogy ő szerinte is, amikor fogalma sincs hogy mi az a pszichotikus állapot.


A pszichotikus állapotban nincs magánál az ember. Mánia, skizofrénia, delirium tremens közepén lévő pszichózis.


Igen dühös voltam de nem rá. A dokira. Mai napig tagadja.


A kollégája is ott volt amikor így beszélt velem, és több pszichológus látott és nem állapított meg pszichotikus jeleket.


Volt amikor azt mondta "kuss" amikor elegem lett hogy miért bánik így velem, hogy miért ő nem ember vagy én nem vagyok ő lehet szarkasztikus én nem?


Azért mert PHd, mert orvos mert mi? "Bölcsebb"? Vagy mert szenilis? Igen dühös vagyok, mert egy rohadt választ nem ad, hogy miért bánik így velem. És ez már nem csak ő, hanem a kollégája is. Szinte ugyanaz a viselkedés, hozzáállás.


Bocsánat ha kusza az írásom, ADHD figyelemhiányos vagyok, nem hiperaktív, major depressziós meg sorolhatnám, remélem megértitek amit írok. Elnézést az össze visszaságért.



2023. jún. 20. 21:05
 1/3 NTBS ***** válasza:
53%
Nem vagy neki szimpatikus. Válts orvost.
2023. jún. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Igazad van, mindenki hülye, Különösen mások.
2023. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2


Grat.

2023. jún. 24. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!