Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió egy állapot,...

A depresszió egy állapot, vagy betegség?

Figyelt kérdés
Lehet ezzel takarózni, hogy valaki beteg, és ezért nem csinál semmit? De ha nem csinál semmit, mégis mitől javulna a helyzet? Szerintem fejben dől el ez az egész, vagy mennyi ráhatása van a dolgokra egy depressziós embernek? Mi játszódik le ilyenkor belül, szívesen olvasnék olyat, aki régen ebben szenvedett, de már jól van. Lehet-e ebből teljesen kijönni, vagy olyan mint a drog, egy rosszabb nap és visszakerül ebbe az állapotba?
2023. jún. 21. 15:53
A kérdező szavazást indított:
Betegség
Állapot
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a dokim azt mondta egyszer, hogy a betegséget lehet gyógyítani az állapotot nem. Ott azon max javítani lehet.


A depresszió maga az hasonló mint amiket az interneten olvasol. És okozhatja pl. Éppenséggel élethelyzet. Mondjuk, hogy a gyerek szülei alkoholisták és verik a gyereket ő akkor a körülmények miatt lesz depressziós. Ezen környezetváltozással lehet javítani.


Van a másik véglet, amikor valakinek nagyjából mindene megvan szerető család, anyagi biztonság stb. És úgy depressziós. Ott az agy kémiai kiegyensúlyozotlansága okozza. Magyarán betegség. Terápiával és vagy gyógyszerrel egész jól kezelhető.

És persze van ennek a kettőnek a keveréke.


Valaki ki tud jönni belőle magától valakinek kell benne segítség.


Nekem gyerekkori trauma miatt alakult ki. De amikor öngyilkos akartam lenni akkor percekkel előtte csak és kizárólag rossz emlékek kavarogtak a fejemben. Még olyan is, hogy valaki viccből mondta, hogy buta vagyok és azon mégjobban elkezdtem sírni. De abban a beszűkült tudatállapotban tényleg nem tudsz másra gondolni, csak arra, hogy semmire sem vagy jó, jobb mindenkinek nélküled.

És alapjáraton normális állapotban biztos gondolsz ha másra nem is akkor a kisállatodra, hogy jajj mi lenne velem nélküle és amiatt nem teszed meg. De ahogy átfordulsz egy ponton onnantól kezdve minden kötél szakad és nagyon nehéz segítséget kérni közben vagy akár saját magad rávenned, hogy ne csináld.

2023. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Úgy tudom, súlyos mentális betegség, gyógyszeres kezelésre szorul.
2023. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű, hogy betegség. Több formája létezik, mindegyikhez rögzített diagnosztikai kritériumok és BNO kódok tartoznak.
2023. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugaton "mental illness" illness meg betegseg, vagy "mental ailment" ami megint betegseg, vagy "mental disorder" ami rendellenesseg.


Meg leginkabb az emberek meg kulfoldon is azt mondjak "ez az ember mentalis beteg".

2023. jún. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Depressziós vagyok, de nem tudnám megmondani, hogy ezt betegségnek érzem, vagy állapotnak...
2023. júl. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!