Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns elhagyása...

Antidepresszáns elhagyása után mik a tapasztalataitok? 10-11 hónapig szedtem (sertraline) generalizált szorongásra, disszociatív zavarra, enyhe pánikra.

Figyelt kérdés
Kb. 4 hete hagytam el, most így a 4. héten érzem, hogy néha-néha előjönnek ilyen rosszullétek, enyhe szédülés, hasi diszkomfort érzés, bizsergés. Volt hasonló tapasztalata valakinek?

2023. jún. 22. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy nem leszek nagy segítség, én 2 és fél hónapig szedtem antidepit, hirtelen hagytam abba már 4 hónapja, és nem érzek semmit. De én rövid ideig szedtem.
2023. jún. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Én is sertraline-t szedtem, nálam az elvonási tünet ilyen áramütés-szerű érzés volt a fejemben. Úgy szoktam le róla, hogy mindig, amikor jöttek az elvonási tünetek (nekem ez 4-5 nap volt), bevettem egyet vagy egy felet. Aztán így egy idő után már nem voltak elvonási tünetek és nem kellett többet bevennem.


Egyébként jót tett nekem az antidé, kb. az életemet mentette meg. Plusz hatalmas életminőségbeli változást hozott. Szóval megérte szedni.

2023. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es --> köszi a választ :)


2-es--> az áramütés szerű érzés nekem az első hónapokat végig kísérte, amikor elkezdtem szedni, főleg elalváskor, de ritkán napközben is előjött. Nekem is nagyon sokat segített, de úgy éreztem, hogy most már elég lesz a terápia, de lehet, hogy túl hamar tettem le. Nekem is ez a tervem, hogy pár napig újra szedek egy negyedet, aztán újra abbahagyom, hátha. Köszi, hogy írtál! :)

2023. jún. 22. 07:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Nalam igy jottek a tunetek: napkozben hanyinger, estenkent legszomj. Belso remeges, bizonytalansagerzes, sirhatnek. Vacogas vagy kimelegedes.
2023. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy kezdtétek a sertralin csökkentését?
2023. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5–> 150-rol 100, aztan 50, aztan 25 aztan azt is befeleztem, 3-4 hetes periodusban
2023. jún. 26. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Eszcitaloprámot kb. 1 évig szedtem, nem volt semmilyen hatása, az abbahagyást követően sem volt semmi különös, amennyire emlékszem rá. Most legutóbb trazodonet hagytam abba fél év után, kicsit gyorsabban hagytam el, mint kellett volna, de így sem volt semmi utána, bár a depresszióra sem hatott egyáltalán, csak aludni segített egy kicsit.
2023. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!